İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Hemifasiyal spazm bitkisel tedavisi
7 Eylül 2017
admin

Hemifasiyal spazm bitkisel tedavisi

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu yüzde kasılma (Hemifasiyal spazm ) gibi nöropatik veya periferik rahatsızlıkların bitkisel tedavisi için karabaş çayını öneriyor. Yüzde kasılma...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu yüzde kasılma (Hemifasiyal spazm ) gibi nöropatik veya periferik rahatsızlıkların bitkisel tedavisi için karabaş çayını öneriyor. Yüzde kasılma için akşamları yatmadan önce karabaş çayı içilmelidir.

Buna ilave olarak gün içinde de sedatif etkisi olan, rahatlatıcı limon melisa kürü uygulanır. Limon melisa limonunkine benzer şekilde kokmaktadır. Eğer tadı ve kokusu limonu andırmıyorsa raf ömrünü doldurmuş demektir.

Yüzdeki kasılma için limon melisa kürü bir kere öğleden önce ve bir kerede öğleden sonra olmak üzere günde iki defa uygulanır.

Limon melisa çayı hazırlanışı

Önce bir bardak su kaynatılır. Daha sonra bir tutam limon melisa kaynamakta olan suya atılır ve 5 dakika kaynaması beklenir. Sıcakken süzülür.

Yüzde kasılma veya başka nöropatik sorunlar için karabaş çayı ve limon melisa çayı bir ay boyunca uygulanır.

Hemifasiyal spazm nedir

Hemifasiyal spazm hastalığı yüzdeki kasların fasiyal sinirler tarafından istemsiz ve peşi sıra kasılmasıdır. Kasılmaların başlangıç noktası genellikle göz kapağının açılıp kapanmasını sağlayan kastır. Daha sonra kasılmalar aşağı doğru yayılır.

Stres ve yorgunluk zamanlarında bu tür kasılmalar daha sık görülmektedir. Eğer kasılmalar basit tik şeklindeyse ve durağan seyrediyorsa tedavi gerektirmez. Şikayetler artarsa botoks tedavisi veya cerrahi tedavi gerekebilir.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©