Yüksek tansiyonu ne düşürür bitkisel

ibrahim saraçoğlu kürleri
Paylaş
 

Yüksek tansiyonu ne düşürür, bitkisel tedavi ile esansiyel yüksek düşürülebilir mi ? Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu yüksek tansiyonu yağlı marulun ve nar suyunun düşürdüğünü ifade etti.

10 adet yağlı marulu yıkayınız ve tabağa koyunuz. Bir bardağa da nar suyu koyunuz. Taze sıkılmış olsa iyi olur ama piyasada satılan kaliteli nar suları da olur.

Bir adet marul yiyin, bir yudum da nar suyu için. Tekrar bir tane marul yiyin ve nar suyu için. Böylece 10 yaprak marulu bir bardak nar suyu ile tüketin.

Bunu günde iki kez uygulayın. İlk olarak öğle yemeğinden önce ikinci olarak da öğleden sonra güneş batmadan önce uygulayın. Tansiyon hastalarının tansiyonları güneş batarken yükselmektedir.

Bu uygulamayı 2-3 ay ara vermeden sürdürün. İlk bir ay nar suyu-marul kürü uygulandıktan sonra 27 gün maydanoz limon sarımsak kürü uygulayın.

15-16 adet maydanoz, iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve iri bir diş sarımsak blendıra konur ve bir su bardağına yakın su ilave edilerek blendır çalıştırılır. Sonuçta yemyeşil su elde edilir. Sabahları aç karnına içilir. İçtikten itibaren yarım saate kadar su hariç hiçbir şey yenilmez ve içilmez. Bu kür üç gün sarımsaklı, üç gün sarımsaksız hazırlanmalıdır. Daha sonraki üç gün sarımsaklı hazırlanır. 9 gün bu şekilde uygulanınca 5 gün ara verilir. Yeniden 9 gün aynı şekilde uygulanır. 5 gün ara verip yeniden 9 gün uygulanır.

Yüksek tansiyon için bitkisel kür şu şekilde uygulanır

İlk bir ay günde iki kez marul-nar suyu tüketilir.
İkinci ay marul-nar suyuna ara verilir. Sarımsak-limon-maydanoz kürüne başlanır.

Sarımsak-limon maydanoz kürü uygulanışı

3 gün maydanoz-limon-sarımsak
3 gün maydanoz-limon
3 gün maydanoz-limon-sarımsak
5 gün ara
3 gün maydanoz-limon-sarımsak
3 gün maydanoz-limon
3 gün maydanoz-limon-sarımsak
5 gün ara
3 gün maydanoz-limon-sarımsak
3 gün maydanoz-limon
3 gün maydanoz-limon-sarımsak

Bu şekilde 27 gün maydanoz-limon-sarımsak kürü uygulanmış olur. Arkasından bir ay daha nar suyu-marul kürü uygulanır.

Dikkat edilecek hususlar:

Yüksek tansiyon için bitkisel kür uygularken doktorun verdiği ilaçları kullanmaya devam ediniz. Küre başlarken ve devam ederken bunu doktorunuza danışınız. Bitkisel kürler tansiyonla mücadele için tek başına yeterli olmayabilir, bu nedenle doktor tedavinize devam ediniz.

Yüksek tansiyon için kuvvetli kan sulandırıcı ilaçlar alıyorsanız, bitkisel kür uygulamanız iç kanama riskini tetikleyebilir. Bu nedenle doktorunuza haber vermeden bitkisel ilaç kullanmayınız.

Aktarların tavsiyesine uyup yüksek tansiyon için çeşitli bitkileri karıştırıp kullanmayınız. Üç veya daha fazla bitki karıştırıldığında bundan zarar görebilirsiniz. Çünkü bitkilerde çok sayıda etken madde bulunur ve etkileşime girebilir.

Yüksek tansiyon hastalarının yağ ve tuz tüketiminden kaçınmaları, aşırı spor veya hareketsiz yaşamdan da kaçınmaları gerekmektedir. Düzenli ama hafif egzersizler yapılmalı, öğünlerde az yenilmelidir.

Bu yazı 2307 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM