İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Esansiyel yüksek tansiyon bitkisel tedavi
23 Ekim 2017
admin

Esansiyel yüksek tansiyon bitkisel tedavi

Yüksek tansiyon bilinen bir sebebe veya hastalığa bağlı olmadan da oluşabilir. Kan ve hormon değerleri normal olup da yüksek tansiyon...

Yüksek tansiyon bilinen bir sebebe veya hastalığa bağlı olmadan da oluşabilir. Kan ve hormon değerleri normal olup da yüksek tansiyon şikayetleri yaşayan kişiler vardır. Sebebi bilinmeyen yüksek tansiyon esansiyel yüksek tansiyon olarak adlandırılır.

Esansiyel yüksek tansiyonu kontrol altına almak için nar suyu-marul kürü ile sarımsak, maydanoz, limon kürü uygulanır.

Nar suyu marul kürü nasıl uygulanır ?

10 adet düz yapraklı yağlı marul ve bir bardak nar suyu bir ay boyunca her gün tüketilir. Bir adet marul yaprağı yenirken bir yudum da nar suyu içilir. Bu şekilde 10 tane marul yaprağı nar suyu ile birlikte tüketilir. Bir kere öğleden önce bir de güneş batmadan önce bu uygulanır. Bir ay uygulanıp 27 gün limon, sarımsak maydanoz kürü uygulanır.

Tansiyon düşürmek için sarımsak maydanoz limon kürü hazırlanışı

15- adet maydanoz blendıra atılır. İri dişli bir adet sarımsak da eklenir. 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve bir bardak da su ekleyip blendırla bu karıştırılır. Sabahları aç karnına içilir. İçildikten 15 dakika boyunca bir şey yenilmez veya içilmez.

Bu kür 3 gün sarımsaklı, daha sonraki 3 gün sarımsaksız hazırlanır. Daha sonra 3 gün daha sarımsaklı hazırlanır. 9 gün uygulayınca 5-7 gün ara verip 3 + 3 +3 şeklinde bir kere daha 9 gün uygulanır. Yine 5-7 gün ara verip 9 daha uygulanır. Bu şekilde tam 27 gün uygulanır.

Tansiyon düşürücü kürler hangi sıra ve süre ile uygulanır ?

Önce bir ay nar suyu marul kürü uygulanır. Arkasından 27 gün yukarıda anlatıldığı şekilde sarımsak, maydanoz, limon kürü uygulanır.

Daha sonra da 2 ay nar suyu marul kürü uygulanır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bitkisel kürleri uygulayan kişilerin tansiyon ilaçlarını almayı ihmal etmemelerini tavsiye etti.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©