İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Lipom tedavisi ve yağ yakmak için tilya kürü
23 Ekim 2017
admin

Lipom tedavisi ve yağ yakmak için tilya kürü

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bacakları arasında lipomları olan bir hastaya tilya kürünü tavsiye etmektedir. Yağ metabolizmasını düzelten tilya kürü düzenli uygulandığında kilo...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bacakları arasında lipomları olan bir hastaya tilya kürünü tavsiye etmektedir. Yağ metabolizmasını düzelten tilya kürü düzenli uygulandığında kilo verdirmektedir.

Tilya kürü hazırlanışı:

10 gram ıhlamur, 10 gram kuşburnu, 5 gram altınotu 750 gram suda 7-8 dakika kaynatılır. Bu zayıflama kürü değildir, yağ yakma kürüdür.

Zayıflamak isteyen kişiler öncelikle doktora gitmeli, tirod bezini yavaş çalıştıran bir şey var mı onu araştırmalıdır. Bu türlü bir sorun düzeldikten sonra hala kilo alımı var ise kişi fazla yemek yiyordur, zayıflamak için daha az yemeye çalışmalıdır.

Yağ metabolizması, şeker metabolizması, protein metabolizması çok önemlidir. Zayıflatıcı haplar ve kapsüller protein metabolizmasını bozmakta ve kas erimesine yol açmaktadır.

80’li yıllarda Uzakdoğudan getirtilen zayıflama hapları haşimato hastalığına yol açmıştır.

Tilya küründe kullanılan bitkilerde tilirozid bulunmaktadır. Tilirozid yağ metabolizmasının sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Çoğu kişide yağ metabolizması dengesiz çalışmaktadır. Yağ metabolizmasını ghrelin ve leptin hormonları çalıştırmaktadır.

Tilya kürü yağ metabolizmasını sağlıklı çalıştırarak ayda 6-8 kilo vermeyi sağlamaktadır. Kollarda, sırtta ve baldırdaki yağlar bu kür ile erimekte, lipomları yok etmektedir.

Lipomlara karşı lavanta kürü de uygulanır. Tilya kürü hergün taze alınır ve 3 e bölünerek gün içinde içilir. En az 1 ay kullanıldığında etkisini belirgin şekilde görebilirsiniz.

Leptin ve ghrelin hormonlarının işlevi nedir

Leptin tokluk hissini veren hormondur. Bu sayede kişi kendini tok hisseder ve sofradan kalkar. Leptin hormonunun çoğu vücuttaki yağ hücreleri tarafından üretilmektedir. Vücuttaki yağ depoları düşüşe geçerse kandaki leptin miktarı da azalır ve iştah artar.

Kandaki leptin miktarı normal ise kişi kendini tok hisseder. Yemek yerken pankreastan insülin hormonu salgılanır, insülin de leptin hormonunu tetikleyerek yemeğin ardından kendimizi tok hissetmememizi sağlar.

Ghrelin hormonu da açlık bildirir. Bu hormon mide ve sindirim sisteminin diğer organları tarafından salgılanmaktadır.

Midenin boşalması bu hormonun salgılanmasına neden olur. Zayıflamaya çalışan kişilerin önündeki engel bu hormondur.

Bir adet yorum var.

  1. Gülten dedi ki:

    Hasimato hastasıyım tilya kürünü bende kullanabilirmiyim

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©