İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Diyabet için kür
15 Eylül 2018
admin

Diyabet için kür

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği diyabet kürü aynı zamanda vücudun yağ depolama ve yağ yakma sistemini düzenleyerek kişinin sağlıklı şekilde...

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği diyabet kürü aynı zamanda vücudun yağ depolama ve yağ yakma sistemini düzenleyerek kişinin sağlıklı şekilde kilo vermesini sağlıyor.Yağ metabolizması ve şeker metabolizması ikiz kardeş gibidir ve birbirini etkilerler.

Diyabet kürü yapılışı

Diyabet kürü kış ıhlamuru, kuşburnu ve altınotu ile yapılır. Kış ıhlamurunun yaprakları daha geniştir. Yaz ıhlamurunun yaprakları daha küçüktür.

Malzemeler:

  • Bir litre su
  • 10 gram kuşburnu
  • 10 gram kış ıhlamuru
  • 5 gram altınotu

Yapılışı:

Bir litre su kaynayınca içine kuşburnu ve ıhlamur eklenir ve 5 dakika kaynatılır.5. dakikadan sonra altınotu eklenir.5 dakika daha kaynatıp ocaktan indirilir.

Ilıdıktan sonra süzülür. Elde edilen su üç parçaya bölünür ve öğünlerden önce aç karna içilir. Bir günde bitirilir. Ertesi gün yeniden uygulanır.

Bu kür zayıflatır mı

Bu kür yağ depolayan hormon ile yağı harcayan hormonun sağlıklı şekilde çalışmasını sağlar. Doğrudan zayıflatıcı değildir. Zayıflamak için kişinin yaktığından daha az kalori alması gerekir.

Yağ depolama ve yağ yakma hormonları sağlıklı çalışmazsa diyetle bile zayıflanamaz. Bu kür bunları dengeler ve diyetle zayıflayabilmek için hormonları düzenler.

Ne kadar süreyle bu kür uygulanır ?

Bir ay boyunca her gün uygulanır. Daha sonra bir veya iki hafta ara verip yeniden bir ay uygulanabilir. Hiçbir kür devamlı olarak sene boyu uygulanmaz. Bir süre uygulandıktan sonra bırakmak gerekir. Ara verdikten sonra yeniden uygulanabilir.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Şeker hastalığına bitkisel çözüm

Diyabet için meşe palamutu kürü yapılışı

Şeker hastalığı için lahana kürü

Şeker hastalığı tedavisi

Kilolu şeker hastalarında diz ağrılarına iyi gelen bitki çayı

Bir adet yorum var.

  1. Netice karçık dedi ki:

    Hocam romatizma için kiraz sapı ve ısırgan otu kürünü kaç gün kullanmalıyım?

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©