Diyabet kürü

diyabet için kür
Paylaş
 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu diyabet için meşe palamudu kürünü önermektedir.
Meşe palamudu kürü yapılışı:
Kaynayan yarım litre suya 5-6 adet meşe palamudu kabuklarıyla beraber bıçakla ortadan kesip atılır. Kısık ateşte 10 dakika kaynattıktan sonra ılımaya bırakılır. Süzüldükten sonra günde 1 defa akşam yemeklerinden yarım saat önce aç karnına içilir.
Bu kürün uygulama süresi 1 aydır. Daha sonra 2 hafta ara verip yeniden 1 ay uygulanır. Diyabet hastalarının senede 4-5 kere bu kürü uygulamaları tavsiye edilir.

Diyabet hakkında genel bilgiler

Günden güne yaygınlaşan diyabet hastalığı pankreasın yeterli insulin üretememesi veya vücudun ürettiği insülini etkili bir şekilde kullanamaması neticesinde meydana gelen bir hastalıktır.
Diyabet kronik ve yaşam boyu süren bir hastalıktır. Hastalık süresince insülin üreten hücreler azalmaya devam eder.
Sağlıklı bir kişide yenilen yiyecekler parçalanırlar ve elde edilen şeker kana geçer. Böylece yemek yenilince kandaki şeker seviyesi yükselir.
Pankreasın salgıladığı insülin hormonu kana geçer ve buradaki şekerlerin hücrelere dağılmasını sağlar.
Pankreas insülin üretme fonksiyonunu yitirirse veya üretilen insülin vücut tarafından kullanılamazsa kandaki şeker hücrelere dağılamaz ve bu nedenle de kan şekeri normalin üzerinde yükselir. (Hiperglisemi) İşte diyabet bu şekilde oluşur.
Diyabet hastalığı kontrol altına alınmadığı takdirde kandaki yüksek şeker sinirlere, gözlere, kalbe ve böbreklere zarar vermeye başlar.

İLGİLİ YAZILAR:

Şeker hastalığına bitkisel çözüm

Şeker hastalığı için lahana kürü

Şeker hastalığı tedavisi

Kilolu şeker hastalarında diz ağrılarına iyi gelen bitki çayı

Bu yazı 2436 kere okundu.
 • Site Yorum

2 adet yorum var.

 1. Musa yavuz dedi ki:

  Selamünaleyküm hocam ben şeker hastalığına yakalana 5.6 ay oldu doktora gittim sen tip 2 şeker hastalığı tesis koydular bana bu hastalıkgın tedavisi yok dediler 3.tane ilaç verdiler aç karnına diamcron.tok karnına glifix glukofen kullanıyorum ben bu hastalıktan kurtulmam için ne yapmam gerekiyor

  • admin dedi ki:

   Sizde veya bir yakınınızda Tip 2 diyabet varsa endişelenmeyin. Diyabet ciddi bir hastalıktır, ancak uygun beslenme tedavisi, medikal tedavi, düzenli egzersiz ve diyabet eğitim ile sağlıklı, uzun bir yaşam sürdürebilmek mümkündür.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM