Şeker hastalığına bitkisel çözüm

ayak şişmesi
Paylaş
 

Şeker hastalığına bitkisel çözüm konusunda Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu lahana ve limon melisa kürlerini tavsiye etmektedir. Şeker hastalarının ayaklarında ağrı olmasının sebebi dolaşım bozukluğudur. Tıpta buna toplardamar yetmezliği denir. Bunun için lahana kürü uygulanmalıdır. Bu kür ayaklardaki, baldırlardaki ağrıyı giderir, venöz yetmezliğe iyi gelir.

Lahana kürü uygulanışı:

Lahananın en dış iki yaprağı 15 dakika kaynatılır.15 gün boyunca uygulanır.

Kan şekerini düşüren bitkiler

Limon melisa çayı kan şekerini düşürür. Sabah akşam 3 çay kaşığı çörek otu ezilip yutulursa bu da kan şekerini düşürür.

Tip 2 diyabet nedir

Tip 2 diyabet insüline bağımlı olmayan şeker hastalığına denilmektedir. Tip 2 diyabetin oluşumunda genetik yatkınlık, hareketsizlik ve şişmanlık büyük pay sahibidir.

Genetik olarak şeker hastalığına yakalanmaya müsait kişilerde kilo alımı ve hareketsizlik başlaması ile insülin direnci oluşur ve giderek insülin sekresyon azalması olur.

Şimdilerde her on kişiden biri tip 2 diyabet hastasıdır. Tip 1 diyabete göre daha az zararlı bir hastalık olan tip 2 diyabet çoğunlukla kilo alımının arttığı ve hareketsiz yaşamın başladığı 40’lı, 50’li yaşlarda başlamaktadır.

Şişmanlık bu hastalıkta önemli bir pay sahibi olup kilolu çocuklarda tip 2 diyabet daha erken başlamaktadır. Genel olarak bir tespitte bulunmak gerekirse bu hastalığa ne kadar erken yakalanırsa şikayetler o kadar kötü olacaktır. Bu nedenle genetik olarak risk taşıyan bireylerin “nasıl olsa şeker hastası olacağım” diyerek durumlarını önemsememeleri büyük hata olacaktır.
Spor ve beslenmeye dikkat ederek şeker hastalığının yakalanma yaşı ötelenebilmektedir.

İLGİLİ YAZILAR:

Şeker hastalığına bitkisel çözüm

Diyabet için meşe palamutu kürü yapılışı

Şeker hastalığı için lahana kürü

Şeker hastalığı tedavisi

Kilolu şeker hastalarında diz ağrılarına iyi gelen bitki çayı

Bu yazı 2280 kere okundu.
 • Site Yorum

4 adet yorum var.

 1. Ceylan dedi ki:

  Mrblar hocam benim kızım glikojen depo tip 1a hastası ve şuanda bir buçuk yaşında ve 2 saatte bir mamayla ağız yoluyla besleniyor ve yanında ek besinler şekersiz mama yemeden kan şekerinin düşmesini saglayabilirmiyiz acaba buna uygun öneriniz varmı acaba

 2. Fatih dedi ki:

  Merhaba hocam eşim şeker hastası eşkın koku iy geliyor diye duyduk ve aldık sizden bana şu konuda yardımcı olmanızı rica edicem ne kadar miktarda kaynatmamizi nasıl kullanacağımıza dair hiç bir fikrimiz yok bize bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederiz

 3. Suleyman dedi ki:

  Mrb hocam esim tip 2 seker hastasi; bana onerebilcegin kur vs…var mi?yardimci olursan sevinirim…. Not;Esim kronik astim hastasi,karacigerde yaglanma ve ritim duzensizligi var. Bilgilerinize arz ederim…

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM