Şeker hastalığı tedavisi

şeker hastalarının yaraları nasıl iyileşir
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu şeker hastalığı tedavisi için karahindiba kürü, sinirli ot kürü, çörekotu ve lahana kürünü tavsiye etmektedir.

Karahindiba kürü

Kaynayan 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı karahindiba atıp 5 dakika kaynatılır. Sıcakken süzülür. Sabah kahvaltısından 2 saat sonra içilir. İçtikten sonra başka bir şey tüketilmez.

Sinirli ot kürü

Kaynayan 1 su bardağı suya bir tatlı kaşığı sinirli ot atılır.3 dakika kaynatıp süzülür. Ilıyınca her gün akşam yemeklerinden en erken 2 saat sonra içilir. Her defasında taze hazırlanır.

Bunlara ilave olarak günde bir defa çörek otu yağı içilir.

Lahananın içerisinde izosiyosiyanat ve onun türevleri bulunmaktadır. Lahananın özelliği insulin hormonunu dengelemesidir. Şeker hastaları lahana kürünü de uygulamalıdırlar.

Şeker hastalığını bitiren bitki var mı ?

Piyasada zaman zaman “şeker hastalığını bitiren bitki” şeklinde ürünler satılmaktadır. Maalesef şeker hastalığı ömür boyu süren ve yeterli tedavi uygulanmadığında ilerleyerek diğer organlara da zarar veren bir hastalıktır.

Bu nedenle herhangi bir bitkinin şeker hastalığını tamamen yok etmesi diye bir şey söz konusu değildir. Şeker hastalığı damarları ve sinirleri tahrip eden bir hastalık olup bitkisel tedavisi bu harabiyeti en aza indirmeyi ve sinirleri/damarları güçlendirmeyi amaçlar.

Şeker hastalığında doğru beslenme ve doktorun dediklerini harfiyen uygulama en iyi tedavi şeklidir. Beslenmesine dikkat eden ve doğru bitkisel kürleri uygulayan şeker hastaları uzun yıllar yaşayabilirler.

Bu yazı 2295 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM