Varikosel, şeker hastalığı ve kalp yetmezliği için öneriler

ibrahim saraçoğlu varikosel kürü
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu varikosel ve kalp yetmezliği için akşamları yatmadan yarım saat veya bir saat önce karabaş çayı içilmesini tavsiye ediyor.

Karabaş çayı yapılışı:

1 bardak suda 5-6 adet karabaş başağı 5 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzülerek içilir. Rahat uyku sağlar. Varikosel kaynaklı ağrıları giderir.

Şeker hastalarında kalp damar rahatsızlıkları daha fazla görülmektedir. Şeker hastalığı bulunan kişiler sabah kahvaltısında 3 çay kaşığı çörek otu havanda ezip yoğurtla veya birkaç yudum su ile tüketmelidirler. Bu kan şekerini düzenler.

İnsulin hormonunun sağlıklı çalışması ve kandaki şekerin hücrelere dağılmasını sağlamak için lahana kürü uygulanmalıdır.

Lahana kürü yapılışı:

Lahananın en dıştaki 2 yaprağı 3 bardak suda 15 dakika kaynatılır ve suyu içilir. Bu kür 3 ayda bir 15 gün uygulanır.

Şeker hastalığından korunmak için sağlıklı kişiler lahana kürünü 6 ayda bir 15 gün uygulamalıdırlar.

Varikosel hastalığı nedir

Testislerdeki kanı boşaltan toplardamarların genişlemesi (varisleşme) hastalığıdır. Bu damar genişlemesine bağlı olarak kirli kan içinde daha çok toksik madde birikir, testisler daha fazla ısınır ve testis kan akışı da bozulur. Bunların sonucu olarak da testis fonsiyonları olumsuz etkilenir testesteron üretimi bozulur.

Varikosel erkeklerde kısırlığın başlıca sebeplerindendir. Erkeklerde kısırlık şikayetlerinin yaklaşık üçte biri varikosel kaynaklıdır.

Bu hastalık testiste kabarıklık, sıcaklık hissi ve ağrı şeklinde kendini gösterir. Bu ağrı rahatsız edici bir ağrıdır ve bazen kasığa ve bacaklara kadar da yayılabilir.

Varikosel hastalığının oluşumunda kesin bir faktör yoktur. Bacaklarında varis olan kişilerde, dolaşım sistemi bozukluğu olan kişilerde, karın içi basıncı artıracak işlerde çalışan kişilerde (ağır yük taşıyanlar, ağır spor yapanlar) daha fazla görülmektedir.

Varikosel sertleşmeye engel olur mu?

Evet olur. Hem sertleşme sorunlarına yol açabilir hem de testesteron hormonunun üretimini azaltabilir. Sperm üretimini de azaltır.

İLGİLİ YAZILAR:

Şeker hastalığına bitkisel çözüm

Diyabet için meşe palamutu kürü yapılışı

Şeker hastalığı için lahana kürü

Şeker hastalığı tedavisi

Kilolu şeker hastalarında diz ağrılarına iyi gelen bitki çayı

Bu yazı 1228 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM