İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Adet sancısı ve düzensizliği için civan perçemi kürü
13 Temmuz 2017
admin

Adet sancısı ve düzensizliği için civan perçemi kürü

Adet düzensizliği olan kişiler adet dönemi başlamadan bir hafta önceden itibaren başlayarak, adet bitimine dek günde iki defa civanperçemi çayını...

Adet düzensizliği olan kişiler adet dönemi başlamadan bir hafta önceden itibaren başlayarak, adet bitimine dek günde iki defa civanperçemi çayını içerlerlerse adet ağrıları azalacaktır.

Civanperçemi çayı yumurtalık iltihaplanmasına iyi gelir ayrıca adet söktürücü özelliği vardır. Kadınlar üzüntülü olduklarında adet erken başlar. Sinirli oldukları zamanlarda ise adet 10 güne kadar gecikebilir.
Adet düzensizliği olan kadınlar bir ay, günde bir kere civanperçemi içerlerse adetleri düzene girer.
Civanperçemi mide kramplarına iyi gelir, kandaki toksinleri atar.

Civanperçemi kürü yapılışı:

1 su bardağı miktarı su kaynadıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı civanperçemi atılır ve kısık ateşte 4 dakika kaynatılır. Soğuyunca süzülür ve akşam yemeklerinden 2 saat sonra içilir.

Adet düzensizliği neden olur ?

İdeal adet döngüsü 21 ile 35 gün (genellikle 28 gün) arasındadır. Adetin ilk günlerinde hafifçe ağrı olması normaldir. Ortalama adet süresi 8 günü geçmez. Kadının regl döngüsünün belli bir düzende olmaması veya normal sayılan değerler arasında olmamasına adet düzensizliği denir.

Mesela 21 günden önce adet görmek (polimenore), adet gününün gecikmesi veya döngünün 35 günden daha uzun sürmesi adet düzensizliğidir.

Adet düzensizliği, hormonal düzensizlikler (tiroid bezinin düzgün çalışmaması vs.), stres, mevsimsel değişiklikler, kadın üreme organının anatomik yapısının bazı nedenlerle değişmesi, polipler, tümörler, miyomlar veya rahim duvarının kalınlaşması gibi çok çeşitli sebebe bağlı olarak gelişebilir.

İLGİLİ YAZILAR:

Adet sancısı ve düzensizliği için civan perçemi kürü

Adet kanaması nasıl azaltılır

Fibrokist bitkisel tedavi kürü

Polikistik over sendromu için soğan kürü nasıl yapılır ?

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©