İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Tüpleri açmak için brokoli kürü
25 Mart 2018
admin

Tüpleri açmak için brokoli kürü

Tüplerin tıkalı olması veya anormallik olması halinde hamilelik şansı düşmektedir. Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu tıkalı tüpleri açmak için vazodilatif özelliği olan...

Tüplerin tıkalı olması veya anormallik olması halinde hamilelik şansı düşmektedir. Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu tıkalı tüpleri açmak için vazodilatif özelliği olan brokoli kürünü tavsiye etmektedir. Brokoli kürü tüpleri genişletir ve hamilelik şansını artırır.

Tüpleri tıkalı kişiler daha önceden düşük veya dış gebelik geçirmişlerse brokoli küründen önce 15 gün soğan kürü, brokoli kürünü bir ay uyguladıktan sonra da bir ay boyunca günde 2 defa testere dişli aslan pençesi kürü uygulamalıdırlar.

Tüplerin tıkalı olmasının belirtileri nelerdir ?

Kadınlarda kısırlığın yaygın nedenlerinden birisi tüplerin tıkalı olmasıdır. Fallop tüpleri rahim ile yumurtalık arasında bulunur ve yumurtalıklardan gelen yumurtalar bu tüplerden rahme ulaşır.

Bazı nedenlerle fallop tüplerinin iç kısmını döşeyen hücreler işlevlerini yitirebilir veya dış kısmı çevredeki dokulara yapışabilir. Bazen de miyom veya polikistik over sendromu nedeniyle tıkanma olabilmektedir.

Tüplerin tıkalı olmasının bazı belirtileri şunlardır:

  • Dış gebelik yaşamak
  • Enfeksiyon nedeniyle düşük yaşamak
  • Rahim çevresinde enfeksiyon meydana gelmesi

Tüplerin tıkalı olduğu nasıl anlaşılır ?

Fallop tüplerinin tıkalı olup olmadığı aşağıdaki yöntemlerden biri kullanılarak anlaşılabilir:

Kontrast sıvı testi: Tüplerin tıkalı olup olmadığını öğrenmek için uygulanan bu yönteme Histero Salpingo Sonografisi (HSSG) yöntemi denilmektedir. Narkoz kullanmadan muayene esnasında yapılabilmektedir.

Yumurtlamadan birkaç gün önce yapılmalıdır. Hasta jinekolojik muayene koltuğuna oturtulduktan sonra ince plastik bir kateter rahim kanalına yerleştirilir. Kateter içerisinden şekerli bir çözelti enjekte edilir. Bu çözeltinin fallop tüpünden geçişi ultrasonda takip edilir. Kateter karın boşluğuna kadar ulaşabiliyorsa tüpler açık, bir yerden sonra ilerleyemiyorsa tüpler tıkalı demektir.

Laparaskopi sırasında boya ile yıkama: Laparoskopi cerrahi bir müdahaledir. İnce bir delik açılıp vücuda girilir ve fallop tüpü kontrast sıvı ile yıkanır. Bu yöntem HSSG’ye göre daha detaylı ve kesin bilgi verir.

HSG: Röntgen ışınları ve röntgen kontrast sıvısı yardımıyla tüplerin tıkanıklığını kontrol etme yöntemidir. Eski bir yöntemdir. HSSG yöntemi çıkınca bu yöntem terk edilmiştir. Çünkü röntgen ışınları yumurtalıklara zarar vermektedir.

 

Brokoli kürü nasıl yapılır ?

150-250 gram brokoli el ile parçalanarak kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya atılır. Kısık ateşte 5 dakika kaynatıp süzülür. Elde edilen su üçe bölünüp sabah, akşam ve öğle aç karnına içilir.
Haşlanmış brokoli ise salataya eklenerek yenir.

Brokoli suyu kaç gün saklanır ?

Brokoli kürü her gün hazırlanır ve sabah hazırlanan brokoli suyu üçe bölünerek aç karnına içilir. Hazırlanan brokoli suyu aynı gün içilir, diğer günler için saklanmaz.

Brokoli kürü kaç gün içilmeli ?

Tülerin tıkanıklığını açmak için brokoli kürü bir ay boyunca uygulanmalıdır.

Brokoli kürünün yan etkileri nelerdir ?

Tiroid hastalığı olanlar için uygun olmayabilir. Bu konuda doktorunuza danışınız.

Brokoli kürü az miktarda gaz ve şişkinlik şikayetlerine sebep olabilir.

Doğal yollarla tüplerin açılması mümkün mü ?

Tıkalı tüplerin tıbbi tedavi ile açılması mümkündür. Doğal yollarla açılması da mümkündür. Ancak bu konuda karar verecek kişi hastayı muayene eden doktordur. Tüplerin doğal yollarla açılması için aşağıdaki tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

Antioksidan açısından zengin besinleri tercih edin: Fabrikasyon ürünü abur cubur gıdalar, hormonlarımıza özellikle de östrojen hormonuna benzeyen kimyasal içeriklerle doludur. Bu nedenle hazır kek, dondurma, çikolata, cips gibi hazır gıdalar vücudun hormon dengesini bozarak tüplerin tıkanması gibi sorunlara yol açmaktadır. Bunun çözümü abur cubur tüketimini azaltarak (mümkünse hiç tüketilmemeli) antioksidan açısından zengin yiyecekleri tüketmektir.

Sarımsak, zencefil, zerdeçal ve tarçın tüketiminizi artırın: Bunlar vücuttaki iltihabı atmaya yardımcı olur ve kan dolaşımını düzenler. Tüpleri açmaya da yardımcı olur.

C vitamini tüketiminizi artırın: C vitamini bağışıklık sisteminizi güçlendirir, tüplerin tıkanmasına neden olan enfeksiyonu önlemede etkilidir.

Sigarayı bırakın: Alkol ve sigaranın doğurganlığı olumsuz etkilediği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Bu alışkanlıkları terk etmek hamile kalmayı kolaylaştıracaktır.

Stresten uzan durun, dine yönelin: Stresin kadınlarda kısırlığı tetiklediği tespit edilmiştir.

Hareketsiz yaşamdan uzak durun: Düzenli egzersiz yapın. Fiziksel olarak hareketli kalmaya çalışınız.

Oturma banyosu yapın: Tıkalı tüpler için oturma banyosu yapabilirsiniz. Oturma banyosunun verdiği rahatlama ve gevşeme, stresinizi azaltacak tüplerin açılması için uygulanan tıbbi tedaviye yardımcı olacaktır.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Tıkalı tüpler için oturma banyosu nasıl yapılır ?

Soğan kürü nasıl yapılıyor ?

Testere dişli aslan pençesi kürü yapılışı

Tüp bebekte bebeğin tutunması için ne yemeli

Rahimde yapışıklık bitkisel tedavi

Soğan kürüne ne zaman başlanmalı ?

 

2 adet yorum var.

  1. sibel dedi ki:

    benim goguslerim kist var ve sol gogsumde takipte olan lezyon var bunlar icin brokoli kuru yapmak istiyorum. fakat birde troitlerim az calisiyor ilac kullaniyom brokoli kuru troite zararlimidir kuru yapsam

  2. Filiz Demirel dedi ki:

    Merhabalar bir çok vieeo ve yazı da bulamadığım bilgiyi sizlere sormak istedim. Ben geöen regl döngümün 4.gününde soğan kürü yaptım. Şimdi de brokoli kürüne başlamak istiyorum. Tıkalı olan tüpümü açmak için. Hangi g0n başlayıp ve nasıl içmeliyim ara vermeli miyim? Yoksa 21 gün sürekli mi içmeliyim bu konularda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©