İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Polikistik over sendromu için soğan kürü nasıl yapılır ?
28 Eylül 2017
admin

Polikistik over sendromu için soğan kürü nasıl yapılır ?

Polikistik over sendromu için doktorların verdikleri ilaçlar bu sendromu tedavi etmek yerine şikayetleri gizlemeye yöneliktir. Polikistik over sendromunun neden olduğu...

Polikistik over sendromu için doktorların verdikleri ilaçlar bu sendromu tedavi etmek yerine şikayetleri gizlemeye yöneliktir. Polikistik over sendromunun neden olduğu şikayetlerden birisi adet düzensizliğidir.
Tıbbi ilaçlar adet düzensizliğini giderir, böylece şikayet de ortadan kalkmış olur. Bununla birlikte asıl sorun ortadan kalkmayabilir.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu polikistik over sendromunu soğan kürünün tedavi edeceğini söylemektedir.

Polikistik over sendromu için soğan kürü nasıl yapılır ?

Orta boy ve açık kahverengi kabuklu soğan kullanılır. Soğan dört parçaya ayrılıp 1,5 bardak suda 5 dakika kaynatılır. En uygun kullanma şekli sabah ve akşam aç karnına bu kürü hazırlayıp içmektir.

Çalışan bayanlar sabahları vakit bulamayabilirler. Bu takdirde akşam eve gelince aç karnına bir kere ve gece yatmadan önce bir kere olmak üzere günde iki defa uygulayabilirler.

Polikistik over sendromu için soğan kürüne ne zaman başlanır kaç gün uygulanır ?

Adet bittikten iki gün sonra başlanır.15 gün uygulanır. Mide rahatsızlıkları olanlar bu kürü uygulamalıdırlar. Kür soğuk olarak içilmez, sıcaklığı ılık-sıcak arasında olmalıdır.

İLGİLİ YAZILAR:

Tiroid hastalarının tüketmemesi gereken besinler

Tüp bebekte bebeğin tutunması için ne yemeli

Tüpleri açmak için brokoli kürü

Tıkalı tüpler için oturma banyosu nasıl yapılır ?

Amniyon sıvısının artırılması için kür

Testere dişli aslan pençesi kürü yapılışı

3 adet yorum var.

  1. Burcu dedi ki:

    Merhaba, bugün doktor kontrolündeki ultrasoundda 2 cm boyutunda miyom, endemetriumda küçük polip, fiber ve POS göründü.soğan kürünü yapmak istiyorum regli birimi 2. Gün Başlayıp 15 gün sürekli mi yapmalıyım yoksa 3 regli dönemine bölüp 5 er gün mü yapmalıyım. Bir şikayetim olmadığı icin doktorum puan endişelenmemek gerektiğini söyledi herhangi bir tedavi ya da uygulama gerek görmedi. Sizin tavsiyeniz var mı? Ne yapmalıyım?Teşekkürler.

  2. İlkay dedi ki:

    3 ay önce rahimden polip aldırdıktan sonra yenilememesi için doktor tavsiyesi ile mirena taktırdım. Bugün kontrole gittiğimde 5.7 cm yumurtalık kisti görüldü. Soğan kürüne hemen başlamak istiyorum ama mirena ile sorun çıkar mı öğrenmek istiyorum. Bir de adet dönemim başlamak üzere şimdi başlasam sorun olur mu? Biraz panik yaptım kist nedeniyle bir an önce başlamak istiyorum.

  3. İlknur dedi ki:

    Merhaba ben kürtaj oldum sonra adet düzensizliklerim başladı. Adet bitiminden dört gün sonra kullanmaya başladım başladığımın üçüncü günü tekrar kanamam oldu. Bu normal mi devam etmeli miyim içmeye. Lütfen yardımcı olun 😢

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©