Polikistik over sendromu için soğan kürü nasıl yapılır

ibrahim saraçoğlu kürleri
Paylaş
 

Polikistik over sendromu için doktorların verdikleri ilaçlar bu sendromu tedavi etmek yerine şikayetleri gizlemeye yöneliktir. Polikistik over sendromunun neden olduğu şikayetlerden birisi adet düzensizliğidir.
Tıbbi ilaçlar adet düzensizliğini giderir, böylece şikayet de ortadan kalkmış olur. Bununla birlikte asıl sorun ortadan kalkmayabilir.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu polikistik over sendromunu soğan kürünün tedavi edeceğini söylemektedir.

Polikistik over sendromu için soğan kürü nasıl yapılır

Orta boy ve açık kahverengi kabuklu soğan kullanılır. Soğan dört parçaya ayrılıp 1,5 bardak suda 5 dakika kaynatılır. En uygun kullanma şekli sabah ve akşam aç karnına bu kürü hazırlayıp içmektir.

Çalışan bayanlar sabahları vakit bulamayabilirler. Bu takdirde akşam eve gelince aç karnına bir kere ve gece yatmadan önce bir kere olmak üzere günde iki defa uygulayabilirler.

Polikistik over sendromu için soğan kürüne ne zaman başlanır kaç gün uygulanır

Adet bittikten iki gün sonra başlanır.15 gün uygulanır. Mide rahatsızlıkları olanlar bu kürü uygulamalıdırlar. Kür soğuk olarak içilmez, sıcaklığı ılık-sıcak arasında olmalıdır.

Bu yazı 1191 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Burcu dedi ki:

    Merhaba, bugün doktor kontrolündeki ultrasoundda 2 cm boyutunda miyom, endemetriumda küçük polip, fiber ve POS göründü.soğan kürünü yapmak istiyorum regli birimi 2. Gün Başlayıp 15 gün sürekli mi yapmalıyım yoksa 3 regli dönemine bölüp 5 er gün mü yapmalıyım. Bir şikayetim olmadığı icin doktorum puan endişelenmemek gerektiğini söyledi herhangi bir tedavi ya da uygulama gerek görmedi. Sizin tavsiyeniz var mı? Ne yapmalıyım?Teşekkürler.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
ilaç rehberi