İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Parkinson hastalığı bitkisel tedavi
28 Eylül 2017
admin

Parkinson hastalığı bitkisel tedavi

Parkinson, diğer adıyla titrek felç hastalığı hareketleri kontrol eden hücrelerin zarar görmesiyle oluşmaktadır. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Parkinson bitkisel tedavi için bakla...

Parkinson, diğer adıyla titrek felç hastalığı hareketleri kontrol eden hücrelerin zarar görmesiyle oluşmaktadır. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Parkinson bitkisel tedavi için bakla ve karabaş bitkileri ile elde edilen kürleri tavsiye etmektedir.

Parkinson hastalığı bir nörotransmitter olan dopamin seviyesinin düşük seyretmesidir. Bunun tam tersi halinde yani dopamin yüksek seyrederse şizofreni meydana gelir.

ibrahim saraçoğlu parkinson kürü

Bakla kürü

Yarım litre klorsuz su kaynatılır. Kaynayınca iki yemek kaşığı kuru bakla atılır. Yaklaşık 10 dakika kaynatıp ocağın altı söndürülür. Öğle ve akşam yemeklerinden birer saat sonra içilir.

ibrahim saraçoğlu bakla kürü

Bu kür taze bakla ile de hazırlanabilir. Taze bakla kürü hazırlanışı için 1,5 bardak kaynamakta olan suya 6-7 taze bakla atılır. 10 dakika kaynatılır. Uygulama şekli de kuru bakla kürü gibidir. Kuru bakla ile kür hazırlanacaksa, kuru baklanın hafifçe çatlatılması gerekir.

Karabaş kürü

Bir su bardağı miktarınca su kaynayınca içine bir tatlı kaşığı karabaş bitkisinden eklenir.7 dakika kaynatılır. Akşam yatmadan yarım saat önce içilir.

Karabaş kürü akciğer kanserine ve kalp krizi riskine karşı da kullanılabilir. Deri hastalıklarına yatkınlığınız var ise (sedef, mantar vs.) kullanılmalıdır.

Parkinson hastalığı bitkisel tedavisi için bu kürler bir ay boyunca uygulanır. Bir ay tamamlanınca 10 gün ara verilmelidir.

İLGİLİ YAZILAR:

Beyin sağlığına iyi gelen gıdalar

Karabaş otu çayı nasıl hazırlanır?

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©