İbrahim Saraçoğlu Kürleri
İbrahim Saraçoğlu alzheimer kürü
9 Aralık 2017
admin

İbrahim Saraçoğlu alzheimer kürü

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu alzheimer hastalığının tedavisi olmadığını söyledi. Alzheimer 20-30 yıl önceden gelişmeye başlayan sinsi bir hastalıktır. Ailesinde Alzheimer hastası olan...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu alzheimer hastalığının tedavisi olmadığını söyledi. Alzheimer 20-30 yıl önceden gelişmeye başlayan sinsi bir hastalıktır. Ailesinde Alzheimer hastası olan kişilerin erken yaşlarda tedbirini alması ve bu hastalığın ortaya çıkmasını geciktirmeye çalışması gerekmektedir.

İbrahim Saraçoğlu alzheimer kürü

Alzheimer hastalığına yakalanmayı geciktirmek veya hastalık yeni ortaya çıkmış ise tedavi etmek için akşamları taze sıkılmış havuç suyu içilmelidir. Bir aylık süreçte her akşam bir bardak havuç suyu içilir. Yılda 2-3 kere bu kür uygulanabilir.

Alzheimer genetik faktörler nedeniyle oluşabileceği gibi çevresel faktörler nedeniyle de oluşmaktadır. Suni tatlandırıcı içeren gıdaların tüketimi, zirai ilaç kalıntısı olan sebze-meyvelerin tüketimi alzheimer riskini artırmaktadır.

Alzheimer hastalığı hakkında bilgiler

Alzheimer hastalığı yakın zamanı hatırlayamama hastalığıdır. Bunama veya demans da denmektedir. Alzheimer hastalığı unutkanlığın yanı sıra kişilik bozukluğu, uyku düzeninin bozulması ve depresyon gibi şikayetlere de yol açmaktadır.

Hastanın gece uykularını tam alabilmesi için gündüzleri fazla uyutmamak gerekir. Alzheimer hastaları zaman ve yerleri karıştırırlar, karar verme güçlüğü yaşarlar, plan yapmada zorlanırlar, konuşma sorunları yaşarlar. Bu nedenle günlük yaşam için yardım almak gerekir.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Havucun faydaları

Sinirleri güçlendiren yiyecekler

Zihin açıcı kür

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©