İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Epilepsiye iyi gelen bitkiler
12 Kasım 2017
admin

Epilepsiye iyi gelen bitkiler

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu epilepsi hastalığı için uygulanacak kürler ve epilepsi hastalarının hangi vitamini alması gerektiği hakkında bilgiler verdi. Günümüzde insanlar çok...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu epilepsi hastalığı için uygulanacak kürler ve epilepsi hastalarının hangi vitamini alması gerektiği hakkında bilgiler verdi.

Günümüzde insanlar çok fazla stres altındadır. Beyin bunlardan olumsuz etkilenir. Epilepsi hastalığı hem hayat kavgası hem de genetik faktörler nedeniyle oluşmaktadır.

Epilepsi hastalığının bitkisel tedavisi için sabahları yaban kekiği, akşamları ise karabaş otu kürü uygulanmasını tavsiye etmektedir.

Yaban kekiği kürü nasıl yapılır

1 su bardağı miktarınca klor içermeyen su çaydanlığa dökülür ve kaynatılır. Fokurdamaya başlayınca 1 tatlı kaşığı yaban kekiği eklenir ve ocağın altı kısılır. 5 dakika demlenince ocağın altı kapatılır. Süzülür ve kahvaltıdan 2 saat sonra içilir.İçerken şeker, limon vesaire katılmaz, sade olarak içilir.

Karabaş otu kürü nasıl yapılır

Yaban kekiği küründe olduğu gibi bir su bardağı su kaynatılır ve 1 tatlı kaşığı karabaş otu ekleyip 7 dakika demlenir. Süzülür ve akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir.

Epilepsi nöbetlerinin arasını uzatmak için doğal E vitamini alınmalıdır. Sentetik E vitaminlerini kullanmayınız. 200 lük E vitaminini eczaneden alıp kullanabilirisiniz.

İLGİLİ YAZILAR:

Epilepsi hastaları nasıl beslenmeli

Epilepsiye hangi doktor bakar

Epilepsiye iyi gelen bitkiler

Epilepsi için bitkisel tedavi

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©