Depresyon bitkisel tedavi

depresyona iyi gelen bitki çayları ibrahim saraçoğlu
Paylaş
 

Depresyon bitkisel tedavi için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu sarıkantaron kürü ve kediotu kürünü tavsiye etmektedir.

Depresyon insanın iç dünyasında kendini kilitlemesi ve onun dışına çıkamamasıdır. Sarıkantaron bitkisinin içerisinde hiperisin denilen bir madde bulunmaktadır. Bu madde sarıkantaron bitkisinden alınıp kullanıldığında işe yaramamaktadır.

Hiperisin maddesinin depresyona karşı etkili olabilmesi için sarıkantaron bitkisinde bulunan diğer etkin maddelere de ihtiyaç vardır. Bu nedenle depresyon için sarıkantaron bitkisiyle hazırlanan kür uygulanır.
Radyoterapi alan kişiler tedavi öncesi veya sonrasında sarıkantaron kürünü uygulamamalıdırlar. Çünkü sarıkantaron bitkisi radyoterapinin etkisini artırmaktadır. Düzenli olarak radyoterapi (ışın tedavisi) uygulanan kişiler tedavinin üzerinden bir hafta geçerse sarıkantaron kürünü uygulayabilirler.

Sarıkantaron kürü yapılışı:

Bir bardak su kaynatılır ve içerisine bir tatlı kaşığı sarıkantaron atıp beş dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra günde bir defa öğle yemeğinden yarım saat önce içilir.

Sarıkantaron kürü 15 gün uygulanır, 5 gün ara verip yeniden 15 gün uygulanır. Kür her gün ayrı hazırlanıp taze olarak içilir.

Kediotu kürü yapılışı:

Bir su bardağı miktarı su kaynatıldıktan sonra bir tatlı kaşığı kediotu ekleyip beş dakika müddetle kaynatma olmaksızın bekletilir. (Demlenir) Ilıdıktan sonra akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir. Bir ay boyunca uygulanmalı ve her gün taze hazırlanmalıdır.

Depresyondan kurtulmak için öneriler

Dinimizin getirdiği tevekkül inancı depresyon ve diğer psikolojik rahatsızlıklara karşı koruyucudur. Baka suresinin 155 ve 156. Ayetlerini düzenli olarak okumak ve manalarını düşünmek depresyon hastasında olumlu etki yapacaktır.

Bakara suresi 155. Ayet meali:

Andolsun ki sizi biraz korku ve açlık; mallardan, canlardan ve ürünlerden biraz azaltma (fakirlik) ile deneriz. (Ey Peygamber! ) Sabredenleri müjdele!)

Bakara suresi 155. Ayet meali:

Onlar, kendilerine hoşlanmadıkları bir olay isâbet ettiğinde, “Biz Allâh (Esmâ’sının açığa çıkması) içiniz ve O’na dönücüyüz (sonuçta bu gerçeği yaşayacağız)” derler.)

İnsan depresyona sağlıklı düşünceleri terketmeyle girer. Gıybet yapan insanların kalp huzuru azalır ve çevresindekilerin enerjisi düşer.
Depresyondan kurtulmak için olumlu ve sağlıklı düşünmek, gıybet ortamlarından ve vesveseden uzak durmak gerekir.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Takıntı kürü

Sigarayı bırakma kürü

Halsizliğe ne iyi gelir ?

Bu yazı 2374 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM