İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Panik atak bitkisel tedavi
20 Temmuz 2017
admin

Panik atak bitkisel tedavi

Panik atak bitkisel tedavisi konusunda Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu ıhlamur kürünü önermektedir. Ihlamur antidepresan bir bitkidir. Günde iki defa ıhlamur çayı içilmelidir....

Panik atak bitkisel tedavisi konusunda Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu ıhlamur kürünü önermektedir.
Ihlamur antidepresan bir bitkidir. Günde iki defa ıhlamur çayı içilmelidir. Ihlamur çayı 7-8 dakika kaynatılmalıdır.

Antidepresan özelliği olan diğer bir bitki ise çınar yaprağıdır. (Derin yırtıklı ve 5 parçalı olanlarından)2 adet kurutulmuş çınar yaprağı bir bardak suda 1-2 dakika kaynatılır. Sabah ve akşam içilir. Bir ay boyunca uygulanır.

Çınar yapraklarının yeşil iken toplanmış ve kurutulmuş olması gerekir.
Sebebi bilinmeyen korku, panik atak ve anksiyete için bir ay ara vermeden sabahları ıspanak maydanoz, akşamları güneş batmadan ıspanak tere kürü uygulanır.

Panik atak nedir belirtileri nelerdir ?

Korku canlıların yaşamını idame ettirmede gerekli bir duygudur. Böylece potansiyel zarar ve tehlikelere karşı gerekli tepki verilir. Panik atak aniden başlayan ve kısa sürede doruğa çıkan bir korkudur.

Panik atak nöbetinin gerçekleştiği 5-20 dakikalık sürede kişi önemli bir sınav verir. Sebebini bilmediği bir korku kısa sürede tüm duygu-düşünce sistemini esir alır. Ölüm korkusu benzeri şiddetli bir ürperme ve korku hali yaşanır.

Panik atak belirtileri şunlardır:

 • Öleceğim korkusu,
 • Nefes alamama hissi,
 • Çarpıntı, nabızda artış,
 • Titreme,
 • Boğulma hissi,
 • Ürperme,
 • Uyuşma veya karıncalanma,
 • Sersemlik, bulantı,
 • Göğüste sıkıntı hissi.

3 adet yorum var.

 1. ŞÜKRİYE dedi ki:

  Hocam benim sorum eşimle ilgili esim 37 yaşında okb tanisıyla 7 senedir tedavi görüyor ve bir düşünceyle beynini günlerce hatta aylarca meşgul edip kendini depresyona sokuyor ve iş yerinde yaşadığı bir sorundan dolayı çok kafaya taktı ve şuan çok bunalıma girdi hocam bu durumda bize ne önerebilirsiniz.

  • admin dedi ki:

   Öncelikle hastanın hastalığını kabul etmesi çok önemli. Aynı konuyu sürekli düşündükçe bir süre sonra alakasız konular bile kafasına taktığı meseleyi çağrıştırmaya başlayacaktır. Tedaviyi kesinlikle yarım bırakmaması gerekiyor.Ihlamur çayı kürü uygulayabilir. OKB’den tamamen kurtulmak zordur. Sorunu ile yüzleşmeyi başarabilirse tedavi kolaylaşacaktır.

   Buradaki yazı faydalı olacaktır.https://ibrahimsaracoglukurleri.net/depresyon-bitkisel-tedavi.html

 2. Süleyman Göktürk GÜNAY dedi ki:

  Selamün aleyküm hocam. Yasim 31, 31 senedir astım hastasıyım, 17 yaşında astım krizi geçirdim yoğun bakımda yattım. Sonrasında panik atak hastası oldum. Çok ilaç kullandım çok doktor dolaştım panik ataktan hemde astimdan kurtulmak için. Şimdi panik atak için ilaç kullanıyorum bağımlı oldum ilaca birakamiyorum. Ve astım için kullandigim kortizonlu ilaçlar kemik erimesi yaptı dişlerimi kaybettim. Özel diş kliniğinde çok para istiyorlar yaptiramiyorum hastaneye gidiyorum biz yapamayız uniye git diyorlar. Uniye gitmek için randevu taaaa ileriki zamanlara veriyorlar. Bunların üstüne karacigerimde yağlanma, sinizüt o ve ayağımda
  Oluştu. Bana yardımcı olur musunuz?

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©