İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Kandaki iltihap nasıl temizlenir, kandaki sedimantasyon yüksekliği nasıl düşürülür
20 Temmuz 2017
admin

Kandaki iltihap nasıl temizlenir, kandaki sedimantasyon yüksekliği nasıl düşürülür

Kandaki iltihap nasıl temizlenir, kandaki iltihabı temizleyen bitkiler nelerdir, kandaki sedimantasyon yüksekliği nasıl düşürülür, Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bu konuda öneriler verdi....

Kandaki iltihap nasıl temizlenir, kandaki iltihabı temizleyen bitkiler nelerdir, kandaki sedimantasyon yüksekliği nasıl düşürülür, Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bu konuda öneriler verdi.

Kurutulmuş kiraz sapı ve ısırgan ile yapılan kür kandaki iltihabı ortadan kaldırır. Her iki bitkiden birer tutam alınarak kaynamakta olan bir bardak suya atılır ve 5 dakika kaynatılır.

Kolda uyuşma var ise tehlikelidir, kalple ilgili önemli sorunlara işaret eder. Kolda uyuşma var ise doktora gidilmelidir.

Kandaki sedimantasyon yüksekliği nasıl düşürülür

Kandaki sedimantasyonu düşürmek için akşamları karabaş çayı içilmelidir. Kandaki sedimantasyonu ebegümeci bitkisi de düşürmektedir. Ebegümecinden çay yapıp içilir.

Bu bitkiler ve verilen yardımcı ve destekleyici mahiyettedir. Asıl olan doktorun uyguladığı tedavidir. Bu nedenle doktorunuzun verdiği ilaçları kesmeyiniz.

Kandaki sedimentasyonu düşürmek için öneriler

Kandaki sedimentasyon yüksekliği bir iltihabın varlığına işaret eder. Bazı kişilerde ESR kan testi değerleri yüksek seyredebilir. Bu kişilerin tıbbi tedaviye devam etmelerinin yanında günlük yaşamlarında bazı hususlara da dikkat etmeleri gerekir.

Hareketli yaşam ve günlük düzenli olarak egzersiz programı uygulamak kişileri bu tür problemlerden korumakta ve tedaviyi kolaylaştırmaktadır.

Beslenmeye dikkat ederek ve iltihap giderdiği bilinen zencefil, kekik, zerdeçal ve sarımsak gibi bitkileri daha yoğun kullanarak tedaviyi hızlandırmak mümkündür.

Sıvı alımının yeterli derecede olması, daha doğrusu günlük düzenli olarak bolca su tüketilmesi ve uykunun iyi olması aldığınız ilaçların daha faydalı olmasını sağlayacak ve vücut direncini de artıracaktır.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Kiraz sapı kürü

Karabaş otu çayı nasıl hazırlanır ?

Damar tıkanıklığı için kürler

Kansızlık bitkisel tedavi

Damar tıkanıklığına bitkisel çözüm

5 adet yorum var.

 1. Gizem dedi ki:

  Hocam kardesimin kan testlerinde sedim 27 cikti.Plt 587,eos yuzde 15,9 cikti bu kan degerleri neyi gosterir?

 2. Eda uzuner dedi ki:

  Hocam kan testimde sadece crp ve sedim yüksek çıktı.sedim 40, RF normal değerde.. Romatizma olabilir dendi.romatizöada RF de yüksek olmaz mı.. Ben şimdi hangi Dr agitmeliyim ve bu değerleri basıl düşüreyim. Bütün kemiklerim de ağrıyor sanki…teşekkürler

 3. Müjgan dedi ki:

  Hocam annem 70 yaşında sedimi 120 dem 64 cep de 90 dan 9.16 indi Tansiyon hapı haricinde hiçbir ilaç kullanmıyor şeker 147 çıkmış Dedim, crp, şeker için ne yapmasını tavsiye edersiniz. Çayını çubuk tarçın ve karanfille içiyor sabah iki bardak akşam iki bardak içmesinde bir sakınca varmı içebilirmi.zerdaçal,zencefil,çörek otu ,tarçın,karanfil,mahlep bunları karıştırıp yoğurdun içine bir tatlı kaşığı karıştırıp yiyor Hergün yapmasının zararı varmı devamlı kullanabilirmi bunlar şekere crp ye sedime iyi gelirmi değerlerin düşmesine yardımcı olurmu annem hap kullanmayı sevmiyor kullanmıyor . Bu karışımlar daha faydalı diye kullanıyor siz ne dersiniz yardımcı olursanız sevinirim sevgiler

 4. Hanife dedi ki:

  Sedimantasyon 23 çıktı

 5. Sevda dedi ki:

  Hocam sedim 33 çıktı sizce ne yapmam lazım

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©