İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Kansızlık bitkisel tedavi
21 Ağustos 2017
admin

Kansızlık bitkisel tedavi

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu hemoglobin veya ferritin düşüklüğüne bağlı kansızlık için kereviz ve ıspanak kürünü öneriyor. B 12 vitamini kaynaklı kansızlık için...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu hemoglobin veya ferritin düşüklüğüne bağlı kansızlık için kereviz ve ıspanak kürünü öneriyor.

B 12 vitamini kaynaklı kansızlık için beyaz lahanayı ekşiterek kullanmak gerekir. Eczanelerde hazır tabletler de satılmaktadır. Midede intrinsik faktör üretimi yok ise ağız yoluyla B 12 almanın bir faydası bulunmamakta B 12 vitamininin damar yoluyla verilmesi gerekmektedir.

İntrinsik faktör nedir, ne işe yarar ?

Midenin parietal hücreleri ve tükrük bezleri tarafından üretilen intrinsik faktör B12 vitamini ile birlikte çalışarak enerji, metabolizma ve zihin sağlığı konusunda işlevleri olan bir glikoproteindir. Yaşama süresi çok kısadır ama işlevi çok önemlidir.

İntrinsik faktör denilen glikoprotein olmazsa midede B 12 vitamini üretimi yapılamaz. Sadece midenin parietal hücreleri İntrinsik faktörü üretebilir. Eğer alkol bağımlılığı, gastrit veya ülser gibi nedenlerle bu hücreler hasar görürse vücutta intrinsik faktör üretilemez, dolayısıyla da B 12 vitamini üretimi de durur.

Eğer vücut intrinsik faktör üretemezse vücuda gerekli olan B 12 enjeksiyon yoluyla dışarıdan düzenli olarak alınmak zorundadır. Aksi halde kansızlık geçmez. Bu tür kansızlığa pernisiyöz anemi denilmektedir. Pernisiyöz anemi oluşumunda genetik yatkınlık önemli bir faktördür.

İLGİLİ YAZILAR:

Trombosit düşüklüğü için ne yenir ?

Kansızlık bitkisel tedavi

Kandaki iltihap nasıl temizlenir, kandaki sedimantasyon yüksekliği nasıl düşürülür ?

Adet kanaması nasıl azaltılır ?

Kansızlık için hangi bölüme gidilir ?

Kansızlığa karşı kür

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©