İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Kist hidatik bitkisel çözüm
21 Ağustos 2017
admin

Kist hidatik bitkisel çözüm

kist hidatik bitkisel çözüm için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu keçiboynuzunun soğuk pres pekmezini veya keçi boynuzu ile yapılan kürün uygulanmasını tavsiye etmektedir....

kist hidatik bitkisel çözüm için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu keçiboynuzunun soğuk pres pekmezini veya keçi boynuzu ile yapılan kürün uygulanmasını tavsiye etmektedir.

Kistlerde keçiboynuzu kürü kullanılır. Kürün hazırlanması için birkaç tane keçiboynuzu ortadan ikiye bölünerek kaynamakta olan suya atılır ve birkaç dakika kaynatılır. Öğleden önce keçi boynuzu kürü uygulanır, akşamları da lavanta çayı içilir.

Bunlara ilave olarak bir ay boyunca kırkkilit kürü uygulanır.

Kist için kırkkilit bitkisi kürü

Bir su bardağı miktarınca su, bir kapta kaynatılır ve içine 5-6 gram kırkkilit bitkisi atılır. 5-6 dakika kaynatıp sabah ve akşam suyu içilir. İlk bir hafta günde ikikez, sonraki üç hafta günde bir kez olmak üzere bir aya tamamlanır.

Kist hidatik nedir

Kist hidatik Echinococcus granulosus gibi parazitlerin yol açtığı karaciğer ve akciğer gibi organlarda meydana gelen su dolu kistlerdir.

Kist hidatike yol açan parazitler kedi, köpek gibi etçil hayvanların ince bağırsaklarında erişkin haldedir. Parazitin yumurtaları dışarı atıldıktan sonra otları yiyen inek, kuzu gibi otçul hayvanlara geçer. Parazit için bu hayvanlar ara konaktır ve yavru parazit halindedir. Hayvanlardan da insanlara geçer.

Parazit hayatını devam ettirebilmek için enfeksiyonlara yol açmak zorundadır bu da kist hidatik hastalığına sebep olur.

Kist hidatik sorunları ile karşılaşmamak için besi hayvanlarının yetiştirildiği ortamlarda mümkün olduğu kadar etçil hayvan bulundurulmaması ve etlerin düdüklü tencerede pişirilerek yenilmesi gerekir.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©