Isırgan otunun faydaları

ibrahim saraçoğlu kürleri
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu ısırgan otunun faydalarını anlattı:

Isırgan otunun dişisi ve erkeği vardır. Akciğer kanserine karşı önleyicidir. Akciğer kanserine yakalanmış olan kişiler birer tutam ebegümeci ve ısırgan otunu bir bardak kaynamış suya atıp 5 dakika kaynatmalı ve elde edilen suyu içmelidirler. Başlangıç aşamasındaki akciğer kanseri vakalarında bu kür etkilidir.

Isırgan şeker hastalığına karşı da koruyucudur. Romatizma hastalıkları ve kuyruk sokumu iltihabında ise ısırgan lapası kürü uygulanır. Üç yemek kaşığı ısırgan otu çok suda 5 dakika haşlanıp lapa kıvamına getirilir. Tülbente sarılarak ağrıyan veya iltihaplı bölgeye konur. 15-20 dakika bekletilir. Haftada 3 kere uygulanır.

Isırganın kan temizleyici ve saçtaki kepeği önleyici özellikleri vardır. Bir tutam ısırgan otunu bir bardak suda beş dakika kaynatınız. Süzüldükten sonraki suyunu banyodan sonra saçlara ve saç derisine sürünüz. Kepekleri giderecek saçları da parlatacaktır.

Isırgan otu anal fissüre ve kıl dönmesine de iyi gelmektedir.

 

Isırgan otunun ihtiva ettiği formik asit bitkilere dadanan asalakları böcekleri de yok etmektedir. Isırgan otunu 5 dakika kaynatıp suyunu filit yardımıyla çiçeklerinize püskürtürseniz asalaklardan, sineklerden, böceklerden kurtulmuş olursunuz.

Bu yazı 718 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM