ibrahim saraçoğlu çillere bitkisel çözüm

ibrahim saraçoğlu kürleri
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu çillere ve güneş lekelerine bitkisel çözüm olarak lavanta çayını öneriyor. Piyasada çok ucuza satılan lavantayı hem cilt lekelerini gidermede hem de evin mikrobunu kırmada kullanabilirsiniz.

Kürün hazırlanışı

1,5 bardak suyu küçük bir tencereye döküp kaynatınız. Kaynamaya başlayınca 1 tatlı kaşığı lavantayı ekleyiniz. Tencerenin kapağını kapatıp ocağın altını kısarak 10 dk. Kaynatınız. 10 dk. Sonra sıcak sıcak süzünüz.

Elde edilen suyu akşam yemeğinden en az 2 saat sonra içiniz. Daha sonra üzerine 1 bardak su içiniz. Bunu 15 gün uygulayınız. 15 gün uyguladıktan sonra 15 gün ara verip çiller geçmezse 15 gün daha uygulayınız.

Evdeki mikrobu kırmak için lavanta kaynatabilirsiniz. Grip salgınlarının olduğu dönemlerde hastalıkların bulaşmasını önler.

Çiller Nasıl Geçer Ve Çil Giderici Kremler Hangileridir?

Hangi yöntemler ile çiller nasıl geçer?

Limon suyu doğal olarak bir renk açıcısı olmasının yanı sıra çillere değil, saçta rengin açılmasında da kullanılabilir. Limon suyu yöntemi daha çok güneş tarafından oluşmakta olan çillere kullanılmasının yanı sıra doğal olarak oluşan lekelerde sıklıkla kullanılır. Limon suyunu sıktıktan sonra içine pamuk batırılıp yüze uygulanır. Yüzde 10 dakika kadar kaldıktan sonra bol su ile durulanır.

Çillerin çoğu genetik bir yapıya dayanamamasıyla birlikte güneş altında kalma durumunda yüz maruz kalır ve bu durumda çiller çıkabilir. En başında çıkmasıyla birlikte önleme amacıyla yapılabilecek olan yöntem güneş kremlerini kullanmaktadır. Çil kremi gibi kremler yerine kullanılmakta olunan güneş kremini bol bir şekilde sürekli olarak kullanımının sağladığı faydalar kısa süre içerisinde baş gösterecektir. Çil giderici krem kullanılmasının yanı sıra yaz havalarında koyu renkli giysilerden ziyade açık renkli ve serin tutabilen giysileri tercih etmek, şapka takmak ve uzun kollu ince olan giysilerin giyilmesiyle birlikte çiller önlenebilir. Bu önerilmekte olan yöntemler ile maruz kalınan çillerden korunulabilir ve hatta giderilmesinde bile en önemli etken olabilir.

İLGİLİ YAZILAR:

Kırışıklık kürü

Yüz temizleme maskesi yapımı

Sivilce kürü

Cildi bozan yiyecekler

Kırışıklık kremi tarifi

 

Bu yazı 1211 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Selma sivrikaya dedi ki:

    Sedef hastalığı ile ilgili çözüm önerilerimizi bekiyorum

  2. anahtarcı dedi ki:

    Bilgiler için teşekkür ederim.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM