ibrahim saraçoğlu kırışıklık kremi tarifi

İbrahim Saraçoğlu kürleri
Paylaş
 

Prof.Dr. ibrahim saraçoğlu avakado ve aynısafa bitkisi ile hazırlanan kırışıklık kremi tarifi verdi.

Bir bardak suda 1,5 tutam (8-9 gram) aynısafa bitkisi 5 dakika kaynatılır. Fokur fokur kaynatılmaz kısık ateşte yavaş yavaş kaynatılır.

Avakadonun kabuğu soyulur ve iki yemek kaşığı miktarı koparılarak bir kasede ezilir. İki tatlı kaşığı aynı safa suyundan ezilmiş avakadoya ilave edilir.

Elde edilen karışım kırışıklık olan bölgeye sürülür. Parmak uçları ile yedirilerek cilde dağıtılır. En az bir saat en fazla iki saat ciltte kalmalıdır.

Bitkisel Kırışıklık Kremi Ne İşe Yarar?

Sigara, alkol, düzensiz beslenme veya hastalıklar yüzün yaşlanmasında önemli rol oynamaktadır.Kırışıklıklar ciltte görünen ve yaşlanmanın etkisiyle oluşan çizgilerdir. Bu çizgilerin bitkisel kırışıklı kremi kullanılarak giderilmesi mümkündür. Kırışıklıklara karşı bitkisel bir çözüm getiren bitkisel kırışıklı kremi evde kolay şekilde hazırlanabilmektedir. Bu doğal yöntemlerden yoğurt maskesini ya da limon suyunu tercih edebileceğiniz gibi evde tamamen bitkisel bir kırışıklık kremi de hazırlayabilirsiniz. Yoğurt, bal, muz ve portakal karışımından yoğurt maskesi elde edip, cildinize uygulayabilirsiniz.

Limon suyunu da kırışıklıklara karşı bir bitkisel tedavi olarak kullanabilirsiniz. Krem yapmak için; 20 ml hindistan cevizi yağına, 30 ml balmumuna, 5 ml kuşburnu yağına, 5 damla sardunya yağına, 5 ml e vitaminine ve 5 damla gül yağına ihtiyacınız olacaktır. Sardunya yağı ve gül yağı tercihen konulmalıdır. Bütün malzemeler karıştırıldığında elde edeceğiniz kremi kırışıklıklar için cildinize uygulayabilirsiniz. Yine de kırışıklık tedavisi için doktorunuzdan öneri almanızda fayda vardır.

Yüz Gençleştirme İçin Neler Yapıyorlar?

Yüz yaşlanmasının etkilerini gizlemek için estetik ameliyat olanlar ,ameliyatsız yöntemle yüz gençleştirme tedavileri diye yüze yağ enjeksiyonu yaptıranlar ya da kaş kaldırma işlemleri yaptıranlar vardır. Bunların yerine ibrahim saraçoğlu kırışıklık kremini deneyiniz.

 

Bu yazı 763 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR