İbrahim Saraçoğlu Kürleri
ibrahim saraçoğlu kırışıklıklar için yoğurt otu kürü
9 Ekim 2017
admin

ibrahim saraçoğlu kırışıklıklar için yoğurt otu kürü

Prof.Dr. ibrahim saraçoğlu kırışıklıklar için yoğurt otu kürünü tavsiye etmektedir. Bu bitkinin tazesi kırışıklıkları gidermede kullanılır. Nisan Mayıs aylarında kırlarda...

Prof.Dr. ibrahim saraçoğlu kırışıklıklar için yoğurt otu kürünü tavsiye etmektedir. Bu bitkinin tazesi kırışıklıkları gidermede kullanılır. Nisan Mayıs aylarında kırlarda bulabileceğiniz bu bitkinin kurutulmuşu tazesi kadar etkili değildir. 5-6 ay geçtikten sonra bitkinin etken maddeleri bir miktar değişmektedir. Yine de kırışıklıklar için iyi gelir.

Yoğurt otu kürü hazırlanışı

Bir , bir buçuk bardak klorsuz su kaynatılır ve bir yemek kaşığı yoğurt otu atılır. 6 dakika kısık ateşte kaynatıldıktan sonra süzülür. Ilıyınca 15 dakika boyunca parmak uçları suya daldırılarak cilde uygulanır. Kurudukça parmak uçları ile yeniden cilt ıslatılır. Bu kürü her gün hazırlayıp cildinize uygulayabilirsiniz.

İncir yağı da kırışıklıklara iyi gelmektedir. Fakat piyasada incir yağı diye satılan yağların çoğu kaktüse benzer bir bitkisinin meyvesinin çekirdeklerinden üretilmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşmaktadır?

Cilt lekeleri deride melanin pigmenti birikimiyle doğru orantılı olarak görülür. Melanin pigment oluşumu artan bölgede cilt lekesi meydana gelmektedir. Cilt lekesi sadece ciltte değil tüm vücutta meydana gelebilir.

Cilt lekelerinin oluşmasının altında birçok sebep bulunmaktadır. Cilt lekelerini oluşturan en önemli sebep güneşe korunmadan fazla maruz kalmaktır. Uzun süre ultraviyole ışınlara maruz kalan ciltte koyu renkli cilt lekeleri görülür. Bunun dışında kalıtsal faktörlerin de büyük etkileri vardır.

Cilt lekelerine sebep olan bir diğer sebep kullanılan yanlış kozmetik ürünleri ve kimyasal maddelerdir. İlaç kullanımına bağlı olarak da cilt lekesi oluşumu görülebilir. Ayrıca solaryum ve bunun gibi organik olmayan bronzlaşma yöntemleri de cilt lekesi problemine sebep olmaktadır.

 Cilt lekelerinin tedavisi nasıl yapılır ?

Cilt lekesi tedavisi için doğal ya da medikal olan birçok yöntem bulunmaktadır. Cilt lekelerinde medikal olarak kullanılan leke kremi ve asit içeren kimyasal ürünler ile cilt leke problemlerinin tedavisi yapılmaktadır. Leke kremi ve kimyasal ürünler ile cildin soyulma işlemi gerçekleştirilir. Bunun dışında kimyasal peeling kullanarak da derinin üst tabakasını soyarak etkili sonuçlar alınabiliyor. Medikal yöntemler dışında doğal yöntemlerde bulunmaktadır.

Maydanoz limon maskesi nasıl yapılır ?

Yarım demet maydanoz ve 1 taze limonla hazırlanan bu maske sayesinde doğal yöntemler ile leke tedavisi mümkündür. Maydanoz doğranarak kaynar su içine atılır. 15 dakika kaynatılır ve süzülür. 5 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyerek cilde pamuk yardımı ile her gün düzenli olarak sürün. Bu yöntem sayesinde cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR:

Kırışıklık kürü

Yüz temizleme maskesi yapımı

Sivilce kürü

Cildi bozan yiyecekler

Kırışıklık kremi tarifi

Bir adet yorum var.

  1. Hurşit dedi ki:

    Dil altı ameliyat sonrası ışın tedavisi fizik tedavi 2012/7/başladı dilimi kullanamıyorum alttan yapışık ağzımı fazla açamıyorum kaslarda gerginlik ağrı oluyor diş tedavisi olamıyorum yılda bir kontrol a gidiyor dum fakat 1sene gitmedim 10/10/2021gidecem önerileri nizi merak ediyorum teşekkür ederim

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©