Yüz temizleme jeli nasıl kullanılır

Paylaş
 

Cilt temizliği özellikle kadınlar için çok önemlidir. Günlük hayatta cilt gözenekleri kozmetik ürünler, toz, aşırı yağlanma, nem ve hava kirliği gibi etmenlere maruz kalır. Bu etmenler neticesinde gözenekler dolar, tıkanır ve kurur. Gözeneklerin tıkanmasının sonucu olarak da sivilce ve siyah nokta oluşumu gibi cilt problemleri görülür. Bu gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşmamak için cilt temizliğine önem verilmelidir.

Cilt temizliğinin birinci ve temek unsuru cildi daima temiz ve nemli tutmaktır. Bunun için yumuşak bir sabun ve nemlendirici kullanmanız yeterli olacaktır. Yüz temizleme için piyasada birçok markanın birçok ürünü mevcuttur.

 Yüz temizleme jeli nasıl kullanılır

Yüz temizleme jelleri yüz temizleme tercihinde oldukça popülerdir. Bunların her cilt tipine uygun çeşitleri bulunmaktadır. Yüz temizleme jellerini genel olarak ergenlik çağından sonra kullanılması gerekir. Sivilce ve siyah nokta oluşumu fazla olan, yağlı, parlama yapan cilt tiplerinde etkilidir.

Genç ve bu problemi yaşamayan ciltlerde kullanımı kırışıklıklar oluşturacağından kullanılmaması gerekmektedir. Yüz temizleme jeli yüz temizleme konusunda istenilen sonuca ulaşmak için cilt tipini iyi bilmek ve kullanılacak cilt için uygun ürünü tercih etmek gerekir. Yüz temizleme jeli ciltte uzun süre bekletilmez. İşlem için öncelikle cilt nemlendirilmelidir. Ardından cilt temizleme jeli cilde uygulanır. Daha sonra bekletilmeden cilt bol ve ılık su yardımı ile durulanır.

Her kullanımda bir fındık büyüklüğünde jel kullanmak yeterlidir. Yüz temizleme jeli sabah ve akşam olmak üzere gün içerisinde 2 defa kullanılmalıdır. Yüz temizleme jeli kullanımında önemli bir husus da kullanım sırasında jeli göz ve göz çevresine uygulamamaktır.

Bu yazı 1562 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM