İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Kirpik dökülmesi için hangi doktora gidilir
13 Ekim 2017
admin

Kirpik dökülmesi için hangi doktora gidilir

Kozmetik, güzellik, bakım gibi anahtar kelimeler kadınların yaşamını özetleyen sözcüklerdir. Bir erkeğin yaşamında iş hayatının yolunda gitmesi, kar marjının yükselmesi...

Kozmetik, güzellik, bakım gibi anahtar kelimeler kadınların yaşamını özetleyen sözcüklerdir. Bir erkeğin yaşamında iş hayatının yolunda gitmesi, kar marjının yükselmesi ya da düşmesi ne demekse kadın için de cildinin kırışması, saçlarının dökülmesi ya da beyazlaması, kaşlarının şekli, kirpiklerinin uzunluğu ya da kısalığı aynı anlama gelir

Dökülen Kirpiklerim Tekrar Çıkar mı?

Kirpiklerin yoğunluğu genetiğe bağlıdır. Fakat zaman içerisinde beliren birtakım hastalıklar, stres, makyajda yanlış tercihler gibi etkenlerle dökülmeler olabilir. Bu konuda ilk akla gelen badem yağı olacaktır. Badem yağını her akşam yatmadan fırça ile kirpiklere uygulamak, yoğunluğu artıracak ve canlandıracaktır. Bunun için bir diğer çözüm yolu olarak kirpik serumu düşünülebilir. Kirpiklerin dökülmemesi için cilde zarar veren temizleyici ürünleri göze temas ettirmemek ve gözü tahriş edici sert müdahalelerde bulunmamak gerekir. Kirpiklerde dökülme ve azalma olduğu takdirde ya da daha yoğunlaştırılmak istenildiğinde kirpik serumu hızlı sonuç verecektir.

Kaşlarım Küstü, Uzaması İçin Ne Yapmalıyım?

Kadınlarda sıklıkla meydana gelen sorunlardan biri de “kaşların küsmesi” olarak adlandırılan durumdur. Kaşların fazla alınması ve aşırı inceltilmesi sonucu kaş kılları gücünü kaybeder ve dökülür. Normal şartlarda kaş uzaması için 1 hafta yeterli iken aylarca çıkmayabilir. Bu durumda ilk başvurulan yol, kaş kalemleridir. Kaş kalemleri, yüzdeki eksikliği tamamlamakla birlikte çok doğal bir görüntü vermeyecektir. Kaş uzaması için serum ve yağ gibi tedaviye yönelik ürünler kullanılmalı ve sorun çözülene kadar tüy almaya yönelik herhangi bir uygulama yapılmamalıdır.

Kaş kirpik uzaması için yapılan çalışmalardan en sağlıklı olanı bitkisel tercihlerdir. Bu, hem kalıcı bir sonuç olacak hem de kişinin makyajsız halini de güzel hale getirecektir. Kaş kirpik uzaması yönünde olumsuz etkide bulunmamak için kaş ve kirpik üzerinde kullanılan ürünlerde kaliteli olanlar tercih edilmeli ve uygulama esnasında hafif dokunuşlar yapılmalıdır.

Kirpik dökülmesi için hangi doktora gidilir

Bu tür bir sorununuz var ise cildiye veya dermatoloğa görünmelisiniz. Kaş ve kirpik dökülmesi ağır stres veya üzüntüye bağlı olarak olaşabileceğinden psikolojik yardım almak için psikiyatriste de gidebilirsiniz.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©