İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Bebeklerin saçlarını gürleştirmek için bitkisel kür
22 Eylül 2017
admin

Bebeklerin saçlarını gürleştirmek için bitkisel kür

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu bebeklerin saçlarını gürleştirmek için hangi bitkisel kürün uygulanması gerektiğini Diyanet TV’deki programında açıkladı. Bebekler veya üç dört...

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu bebeklerin saçlarını gürleştirmek için hangi bitkisel kürün uygulanması gerektiğini Diyanet TV’deki programında açıkladı.

Bebekler veya üç dört yaşındaki çocukların saçlarının daha gür çıkması ve güçlenmesi için bitkisel çay içirmeyiniz. Fakat lavanta çayını hazırlayarak ılıdıktan sonra dıştan uygulama yapılabilir.

Lavanta çayı hazırlanışı

Bir bardak su kaynatılıp yarım tatlı kaşığı lavanta bitkisinden eklenir. 7-8 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzülür. Bebek banyo yaptıktan sonra saçı havluyla kurutulur ve lavanta suyu ile ıslatılır. Daha sonra durulamanıza gerek yoktur.

Bu uygulama saçı güçlendirir dökülmesini engeller. İnce saçlı çocuklara keçi boynuzu pekmezi yediriniz bir süre sonra saçları kalınlaşacaktır.

Bebeğin saçını kazımak gürleştirir mi ?

Saç zayıflığı veya gür olmasında genetik etkenler önemlidir. Saça iyi bakmak veya iyi beslenmek fayda sağlar.

Saçı kazımanın saç gürleştirmeye bir faydası yoktur. Çünkü bu işlemin ne saç derisine ne de saça bir etkisi vardır.

Saçlar kazınınca alttaki kısa tüylerle daha önce çıkan fakat kazınan tüyler aynı anda büyümeye başlar. Bu da daha gür bir görünüme neden olur. Halbuki saç köklerinde ekstra bir artış olmadığı gibi saça iyi bakılmadığı sürece kalınlık yönüyle de bir artış olmaz.

İLGİLİ YAZILAR:

Saç uzatma kürü

Saç beyazlaması ve dökülmesi için bitkisel kürler

Saçkıran bitkisel tedavi

Bebeklerin saçlarını gürleştirmek için bitkisel kür

Saç diplerindeki ağrı için kür

Saç düzleştirici kür

Isırgan otunun faydaları

Testere dişli aslan pençesi kürü yapılışı

Bir adet yorum var.

  1. Sinem dedi ki:

    Benim 2 bucuk yasında oglum war sacsız dogmustu ama suanda sacları cok seyrek ve on taraflarda hıç yok ne yapmalıyım simdi kazıttık gur ve onlerde cıkması icin ne ypmalıyım

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©