Saçkıran bitkisel tedavi

saçkıran bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu
Paylaş
 

Saçkıran bitkisel tedavi için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu eczanelerde hazırlanabilen yüzde üçlük hidrojen peroksit kullanılmasını tavsiye etmektedir.

Hidrojen peroksite kulak çubuğu daldırılır ve saçsız bölgeye günde üç kere sürülür.Üç gün bu şekilde uygulanır. Arkasından da 1 tatlı kaşığı soğuk pres susam yağı ile 3-4 damla soğuk pres sarımsak yağı karıştırılarak saçkıran olan bölgeye sürülür.

Hidrojen peroksit kuaförlerin kullandıklarından olmamalı yüzde üçlük olarak eczacıya hazırlatılmalıdır.

Saçkıran nedir

Saç derisinde veya vücudun diğer kıllı bölgelerinde madeni bir lira (biraz küçük biraz bundan daha büyük miktar da olabilir) büyüklüğünde saç-tüy dökülmesi halidir. Çocuklarda ve gençlerde daha sık görülmektedir.

Saçkıranın nedeni bir mantardır. Stresin bu türlü bir hastalığı tetikleyici olduğu düşünülse de kansızlık, tiroid bezi sorunları veya başka unsurlarda saçkırana yol açabilir.

Bulaşıcı olan saçkıran hastalığını tamamen geçirdiği bilinen bir tıbbi tedavi bulunmamaktadır.
Saçkıran için genellikle kortizon tedavisi veya losyon tedavisi (bazen de her iki birlikte uygulanır)uygulanmaktadır. Eğer tedaviden sonuç alınmaya başlanırsa tedaviye devam edilir. Bazen de bu tedavi şekli saçkırana çözüm olmaz.
Saçkıran hastalığı için “İmmunoterapi” denilen bir başka tedavi şekli de bulunmaktadır.

İLGİLİ YAZILAR:

Saç uzatma kürü

Saç beyazlaması ve dökülmesi için bitkisel kürler

Saçkıran bitkisel tedavi

Bebeklerin saçlarını gürleştirmek için bitkisel kür

Saç diplerindeki ağrı için kür

Saç düzleştirici kür

Isırgan otunun faydaları

Testere dişli aslan pençesi kürü yapılışı

Bu yazı 1467 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Suude yasar dedi ki:

    Merhabalar benim oğlum saçkıranoldu.hidrojen peroksit hazırlatmak icin eczaneye gittim anlattım onlar nasıl hazırlandığını bilmediklerini söylediler.kuaforlere sorun dediler.kuafor de yüzde üçlük hazirkarisim oldüğünü söyledi.
    Ben de kuaför malzemeleri satan yerden gidip onu aldim.dun akşamdan beri iki defa sürdük.ama şimdi sizin yazınızı okudum kuaförlerin kullandığı olmayacak demissiniz ne yapmalıyım. Kafam karışık kime nasıl hazirlatacagim.susam ve sarımsak yağı soğuk presbulup aldım .onlar var ama hidrojen peroksit yok.Acil cevap bekliyorum lütfen yardımcı olun.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM