Sigara içen akciğer kanseri hastaları için bitkisel kürler

akciğer kanseri ibrahim saraçoğlu
Paylaş
 

Sigara akciğer kanserine yol açan faktörlerden biridir.Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu akciğer kanserine yakalanan ve hala sigara içmeye devam eden birine karabaş çayı yardımıyla sigarayı bırakmasını ardından tıbbi tedaviyi desteklemek amacıyla ebegümeci-ısırgan otu kürünün uygulamasını tavsiye etti.

Sigarayı bırakmak için karabaş çayı tarifi:

7-8 adet karabaş otu başağı kaynamakta olan bir bardak suya atılır ve 7 dakika kaynatılır. Süzdükten sonra ne zaman sigara içme ihtiyacı duyulsa bir yudum alınır, ağızda biraz bekletildikten sonra içilir.

Akciğer kanseri hastaları için kür

Bir tutam ebegümeci (5 gr) ve bir tutam ısırgan otu (5 gr) 1,5 bardak miktarı kaynayan suya atılır. 5 dakika kaynatılır. İlk bir hafta günde iki kez, sonraki üç hafta ise günde bir kere içilir. Bu şekilde bir ay kullandıktan sonra akciğer kanserinin yayılmaması için kırkkilit kürü uygulanır.

Kırkkilit kürü hazırlanışı:

Bir tutam (5 gr) kırkkilit bitkisi kaynamakta olan suya atılır ve beş dakika kaynatılır. Günde bir defa içilir.
Akciğer kanseri için doktorunuz ışın tedavisi önerirse fibroz oluşmaması için sabah ve öğleden sonra birer yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi yenilmelidir.
Işın tedavisine başlamadan bir hafta önce keçiboynuzu pekmezine başlanmalıdır. Bu öksürüğü önleyicidir. Keçiboynuzu pekmezi bulamayanlar 5-6 adet keçiboynuzunu 2 bardak suda 7-8 dakika kaynatarak kür hazırlamalı ve gün içinde bunu tüketmelidirler.

Akciğer kanseri belirtileri nelerdir ?

Akciğer kanseri istatistiksel olarak dünyada en fazla ölüme yol açan kanser türüdür ve en önemli sebebi sigaradır.
Akciğer kanserinin bu denli ölümcül olmasının nedeni hastalığın ilerleyişi esnasında ciddi şikayetlere neden olmaması ve bu nedenle de hastaların genellikle hastalık ilerledikten sonra doktora başvurmalarıdır.

Akciğer kanseri bazı hastalarda hiçbir şikayete neden olmadan son evredir. Hastaların dörtte biri bu şekildedir. Bazı hastalarda ise göğüs bölgesinde geçmeyen ağrı, öksürük sonrasında ağızdan kan gelmesi, hırıltılı nefes alma şeklinde şikayetler görülür.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Sigarayı bırakma kürü

Alkolü bırakmak için bitkisel çözüm

Kanser hastalarının tüketmemesi gereken besinler

Kanser bitkisel tedavi

Prostat kanseri bitkisel tedavi

Kanser hastaları ne yemeli

 

Bu yazı 1183 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ünal Egin dedi ki:

    Akciğerlerimi temizleyen bir ilaç onerirmisiniz

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM