İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Alkolü bırakmak için bitkisel çözüm
19 Haziran 2017
admin

Alkolü bırakmak için bitkisel çözüm

Alkolü bırakmak için bitkisel çözüm arayanlar için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu asma yaprağı kürünü tavsiye ediyor. Asma yaprağı kürü yapılışı: 1,5...

Alkolü bırakmak için bitkisel çözüm arayanlar için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu asma yaprağı kürünü tavsiye ediyor.

Asma yaprağı kürü yapılışı:

1,5 su bardağı suya 3 adet taze asma yaprağı 8 dakika kaynatılır. Akşam yemeklerinden 2 saat sonra içilir.

Haftada 3 kere taze olarak hazırlanır ve içilir. Bir ay uygulanır 15 gün ara verip yeniden uygulanır.

 

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu alkol ve uyuşturucu madde bağımlığından kurtulmak için bir de yaban kekiği kürünü tavsiye ediyor.

Yaban kekiği kürü yapılışı:

Kaynayan yarım litre suya bir yemek kaşığı kekik atılıp beş dakika kısık ateşte demlenir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra süzülerek ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra cam şişeye konularak muhafaza edilir. Sabah ve akşam yudum yudum suyu içilir.

Bu kür bir buçuk ay uygulanır. Bu süre zarfında kişinin bağımlı olduğu maddeye olan eğilimi azalacaktır. Alkolü bırakmak için ilaç kullanılıyorsa bu ilaçlara da devam edilmelidir.

Alkol bağımlılığı belirtileri

Alkol kullanımı toplumumuzda yaygındır. Alkol kullananların önemli bir kısmı “bağımlı” olmadıklarını, alkolü kendi tercihleri doğrultusunda tükettiklerini beyan etmektedirler.

Alkol bağımlılığının belirtileri şunlardır:

Alkol dozunu artırma etkisi

Düzenli olarak alkol kullanan kişilerde bir süre sonra alkolün verdiği sarhoşluk etkisi yeterli gelmemeye başlar. Bu nedenle alkol bağımlıları tükettiği alkolün dozunu günden güne artırma eğilimindedirler.

Yoksunluk hissetme

Alkol almadığı zaman kişi yoksunluk hissediyorsa alkole bağımlı demektir. Düzenli olarak alkol tüketip buna bir süre ara veren kişilerde rahatlayamama, uyuyamama, gerginlik, mide bulantısı veya titreme gibi şikayetler görülür. Bunla alkol bağımlılığı belirtileridir.

İstenildiği halde alkolü bırakamama

Alkolü kullanıp kullanmama konusunda ipler kaçırılmışsa, kişi alkolü bırakmayı denemesine rağmen bunu başaramıyorsa alkol bağımlısı demektir.

Kendisine ve çevresine zarar vermek

Alkol sağlığı ve aile huzurunu bozar. Kişi alkol kaynaklı zararları görmesine rağmen içmeye devam ediyorsa bağımlı demektir.

İLGİLİ YAZILAR:

Sigara içen akciğer kanseri hastaları için bitkisel kürler

Sigarayı bırakma kürü

Sorun Cevaplayalım

    Benzer Yazılar

Tüm Hakları Saklıdır ©