D vitamini kürü

d vitamini eksikliği doğal çözümler
Paylaş
 

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu D vitamini eksikliği doğal çözümler önerdi.

7-8 adet mantar ince dilimler halinde doğranır.20 dakika güneş ışığında bekletilir. Çorbalara veya salatalara koyarak tüketilir. Günde bir iki defa 1-2 ay kullanılır.

Tarihin babası sayılan Heredot Yunanlı bir tarihçidir. Bir keresinde Yunan-Pers savaşına şahit olmuş ve savaş meydanını inceleme fırsatı görmüştür.

Savaş alanında hem Yunanlıların ölüleri hem de Pers ölüleri yatmaktadır. Heredot bunları incelediğinde Pers savaşçıların vücutlarında daha çok kırık olduğunu, Yunanlıların ise darbeye bağlı kırıklardan ziyade kılıç ve ok kesikleriyle öldüğünü tespit eder. Ve görür ki Yunanlı askerlerin kemikleri daha dayanıklıdır.
Bunun sebebi Pers kıyafetlerinin tamamen kapalı olması, bu nedenle güneş görmemesidir. Yunan askerlerinin bedenleri ise daha fazla güneş görmektedir ve bu nedenle de daha fazla D vitamini üretebildikleri için kemikleri daha güçlüdür.

D vitamini vücutta bir hormon gibi davranır. Hem kalsiyumu hem de fosfatı kontrol eder. D vitamini eksilmeye başladığı zaman vücuttaki kalsiyum kontrol edilemez ve böbrekler veya dışkı yoluyla kalsiyum atılmaya başlar.

D vitamininin yapıtaşı kolesiteroldür. Erkeklerdeki testesteron hormonunun ve kadınlardaki östrojen hormonunun yapı taşı da kolesiteroldür.

İhtiyacımız olan kolesiterolün yüzde yetmiş beşi karaciğerde üretilir. Üretildikten sonra deriye dağılır. Güneş ışığının deri ile teması sonucunda D vitamine dönüşür.

Bu nedenle vücudun D vitamini üretebilmesi için güneş ışığı gerekir.

D vitamini ne işe yarar ?

D vitamini vücudun savunma sistemini güçlendirir. Akyuvarların işlevlerini yerine getirmesinde önemli görev yapar. Bu nedenle hastalıklara karşı koruyucudur.

Kemik gelişimi için önemli olan kalsiyum mineralinin vücuttaki seviyesini dengeleme ve bağırsaklar tarafından emilerek kazanılması, kana karışıp kemiklere dönüşmesi için D vitamini gereklidir. Bu nedenle çocuklarda kemik gelişimi için kalsiyum desteği ile birlikte D vitamini desteği de verilir.

D vitamini fosforun vücuda alınıp kullanılmasında da rol oynar. Dolaylı yoldan diş sağlığını destekler.
Hücre farklılaşmasında da görev alan D vitamini hücrelerin kontrollü çoğalmalarını sağlar kansere karşı da koruyucudur.

D vitamini beyinsel işlevlerin yerine getirilmesinde de rol oynamaktadır.D vitamini eksikliğinin eksikliği kilo alımına yol açmaktadır. Bu nedenle zayıflamak isteyenler D vitamini de almalıdır.D vitamini kan şekerini dengeleyen insülin hormonunun üretiminde de etkilidir.

İLGİLİ YAZILAR:

Kas zayıflığı bitkisel tedavi

Çene kemiği erimesi

Kireçlenme bitkisel tedavi

Bu yazı 2031 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM