İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Kas zayıflığı bitkisel tedavi
8 Kasım 2017
admin

Kas zayıflığı bitkisel tedavi

Kas zayıflığı için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bitkisel tedavi olarak aslan pençesi ve çoban çantası kürlerini tavsiye etmektedir. Bu kürler kemik güçsüzlüğüne...

Kas zayıflığı için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bitkisel tedavi olarak aslan pençesi ve çoban çantası kürlerini tavsiye etmektedir. Bu kürler kemik güçsüzlüğüne de iyi gelmektedir.

Kürün hazırlanışı

Testere dişli aslan pençesi ve çoban çantası bitkilerinden birer tatlı kaşığı alıp bir buçuk bardak suda kaynatınız. Kısık ateşte 10 dakika kaynatınca ocağın altını kapatıp süzünüz.

Bu kür günde iki kere hazırlanır ve içilir. İlki öğle yemeğinden 2 saat sonra, ikincisi ise akşam yemeğinden 2 saat sonra hazırlanır.

Bir ay boyunca her gün taze hazırlanmalıdır. Yılda 4-5 ay bu kür uygulanabilir. (Aylar arasında ara vererek)

Kas güçsüzlüğü neden olur

Kanda bazı maddeleri taşıyan proteinler bulunmaktadır. Protein amino asitlerden oluşan uzun bir zincirdir. İki ucu açıktır. Bir şey taşınacaksa bu iki uca bağlanır ve taşınır. Zincirde reseptörler vardır. Bu reseptörler sayesinde madde tanımlaması yapılır.

Kaslardaki proteinlerde amino asitlerin iki ucu kapalıdır. Açılırsa kana karışır ve kas erimesi oluşur. Kasları güçlendiren proteindir.

Önce kas güçsüzlüğü olur daha sonra bu kas erimesine dönüşür. Kemik erimesi ise kalsiyum ve fosfat eksikliği sonucunda oluşur.

Osteoporoz hastaları da bu kürü uygulayabilirler.

2 adet yorum var.

  1. decrim dedi ki:

    ms hastasıyım mesane kontrolü için ne yapabilirim teşekkür ederim

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©