Kanser hastalarının tüketmemesi gereken besinler

kanser hastaları ne yemeli ibrahim saraçoğlu
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kanser hastalığına yakalanmış kişilerin uzak durması gereken yiyecekleri açıkladı.
Kanser hastaları ağır tatlılardan uzak durmalıdır. Baklava, kadayıf, şöbiyet, tulumba tatlısı gibi şerbetli ve yağda kızaran tatlıları hastalar tüketmemelidir. Bu tatlıların imalatı esnasında akrolein oluşturmakta ve bu madde de kanseri tetikleyen bir maddedir.

Acı baharat tüketirken ölçülü olunmalıdır. Seçme şansınız var ise yaşlı hayvan yerine genç hayvanların etleri tüketilmelidir.

Yağda kızarmış patlıcandan da uzak durmak gerekir. Greyfurt ve portakal gibi narenciye ürünlerini tüketirken ölçülü olunuz. Bunların yerine yine narenciye olan limon ve mandalinayı ölçülü şekilde tüketebilirsiniz.

Kahveyi haftada en fazla bir iki fincan içmeniz gerekir. Yani kanser hastaları fazla kahveden uzak durmalıdır.
Yiyecek ve içecekleri fazla sıcak tüketmemek gerekir. Tropikal yerlerde yetişen ananas, mango, kivi gibi meyveler yerine ülkemizde yetişenler tercih edilmelidir.

Katı yağ tüketimi sonlandırılmalıdır. Marketlerden aldığımız tereyağı ve margarinler buzdolabında bir süre bekleyince kenarlarından oksitlenme sonucu sararmaya başlar. Yağda bütirik asit birikmesi olur. Bütirik asit kansere yol açar, bu nedenle yenilmemelidir.

Kanserden korunmak için ve kanserin ilerlememesi için ayrıca salam, sucuk, pastırma gibi şarküteri ürünlerinden de uzak durmak gerekir.

Kanser hastalarının uygulaması gereken kür

Kırkkilit bitkisinin doğru çeşidi ve doğru yerlerde yetişeni ile hazırlanan kür kanser hastalığına iyi gelmektedir. Kırkkilit bitkisinin orman kenarlarında doğal olarak yetişeni bulunmalıdır.
Bu bitki kanser hücrelerinin vücuda yayılmasını önleyicidir.

Bu yazı 1354 kere okundu.
 • Site Yorum

3 adet yorum var.

 1. mualla sarıarslan dedi ki:

  Sayın İbrahim Adnan Saraçoğlu, siz bize Allah’ın bir lütfusunuz. Ne güzel, insanlık için yaptıklarınızı elbetteki Allah karşılıksız bırakmaz. Size yaradanım sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin, kötülerin şerrinden korusun.

 2. Merve dedi ki:

  Merhaba Hocam
  Annem için sizden bitkisel olarak ne yapabiliriz diye sormak istiyorum.
  Midedeki kapakciktan mideye safra kaçıyor ve bu da mide bulantısı kusma yapıyordu. Ilaç tedavisi verdiler 1 sene kadar kullandı fakat mide de aynı şekilde safra oluşuyor bunun geçme ihtimali yok mu ? Mide duvarinda incelme yapar demis doktorlar. Bitkisel olarak ne yapabiliriz?
  Teşekkürler

 3. Zekeriya Kutluğ dedi ki:

  Hocam merhaba, hocam brukitt lenfoma teşhisi koydular erken teşhis bir tek boyun kısmında çıktı, tedavi ile ufaktık ve tedavi sürecim devam ediyor, eceba bu tedavi sürecini destekleyici besinler nelerdir nasıl tüketmeliyim Teşekkürler

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM