İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Bağırsak kanserini önleyen kür
21 Aralık 2017
admin

Bağırsak kanserini önleyen kür

Kolon kanserinin en çok görüldüğü yer kalın bağırsağın son kısmıdır. Ailesinde kolon kanseri olan kişilerin kolon kanserine yakalanma riskleri normalden...

Kolon kanserinin en çok görüldüğü yer kalın bağırsağın son kısmıdır. Ailesinde kolon kanseri olan kişilerin kolon kanserine yakalanma riskleri normalden fazladır. Bağırsak kanseri genetik transferle aileden çocuğa geçmektedir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bağırsak kanseri riski taşıyan kişilerin kızartmalarda, çabuk yemek yeme alışkanlığından fermante gıdalardan yumurta sarısından uzak durmaları gerektiğini söyledi.

Lifli gıdalar ise fazlaca tercih edilmelidir. Çünkü lifli gıdalar bağırsaklardaki toksinleri emer, kolestrolü düşürür.
Bağırsak florasını dengede tutmak gerekir. İnsan bağırsaklarında 30 bin bakteri türü vardır. Vitaminlerin dönüşmesinde, elde edilmesinde etkili yararlı bakteriler olduğu gibi zararlı bakteriler de vardır.

Bağırsak kanserini önleyici kür

Bu kürü bağırsak kanserine yeni yakalanmış kişiler de kullanabilir. Bu kürü 6 ayda bir 21 gün uygulamak bağırsak kanserine karşı korur. Patates kabuklarında suberin diye bir etkin madde vardır.

Orta boy 3 tane patatesi yıkayıp kabuklarını soymadan yarım litre suda çatlayana kadar (takribi 20 dakika) haşlayınız. 3 ay boyunca her gün öğle yemeğinden 1 saat önce 1 su bardağı haşlama suyunu içiniz.

Kolon kanserini önleyen meyveler

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kolon (bağırsak) kanserini önlemek için bazı meyveleri mevsiminde tüketmek gerektiğini söyledi.

Bu meyvelerden ikisi Trabzon hurması ve organik elma. Elmayı dalından koparın ve kabukları ile birlikte tüketin. Elmanın kabuğundaki interferon yararlıdır. Kırmızı elmada antosiyanin grupları olduğu için yeşil elmaya göre daha yararlıdır.

Hormonlu elmalar mide ve bağırsaklarda gaz yaparken, doğal elma mide dostudur.

İLGİLİ YAZILAR:

İrritabl bağırsak sendromuna ne iyi gelir ?

Bağırsak kanserini önleyen kür

Candida albicans bağırsak mantarı kürü

Mide ve bağırsak poliplerine karşı kür

Bağırsaklarda parazit belirtileri

Gaz ve şişkinliği geçiren kürler

Kıl kurdu kürü

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©