Mide ve bağırsak poliplerine karşı kür

ibrahim saraçoğlu bağırsak polip tedavisi
Paylaş
 

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu mide polipleri için iki adet kür tarifi verdi. İlki ülser veya gastrit gibi mide hastalıkları bulunmayan kişilerin rahatlıkla uygulayabileceği kuru soğan kürü.

Soğan kürü:

Küçük bir kapta 1,5 bardak su kaynatılır. Kahverengi kabuklu kuru soğan, kabukları soyulduktan sonra 4 parçaya bölünüp kaynamakta olan suya ilave edilir. Kısık ateşte 5 dakika kaynatılır ve bu süre dolunca süzülür.

Soğan kürü günde iki defa ve 10 gün boyunca uygulanır.10 gün tamamlanınca ısırgan kürüne geçilir.

Isırgan kürü:

1,5 bardak miktarı su kaynatılarak bir tutam yıkanmış ısırgan otu eklenir.4 dakika kaynatılır ve ılık olarak akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir. Bir ay boyunca uygulanır.

Gastrit veya ülser hastaları aynısafa kürü uygulamalıdır. Reflü kaynaklı mide yanmaları için ağrı başladığı zaman iki yudum soğuk süt içilmelidir.

Mide polipi nedir

Midenin iç yüzeyinde yer alan olağan dışı hücre birikintilerine mide polipi denir. Buna gastrik polip de denilmektedir. Genellikle bir belirti göstermediğinden veya şikayete neden olmadığından mide poliplerinin tespiti mide hastalıklarının teşhisi için yapılan endoskopilerde tesadüfen olmaktadır.

Mide polipleri genellikle zararsızdır ve kanser riski düşüktür. Ama büyümeye devam etmeleri halinde midede yara açılmasına neden olabilirler.

Mide polipi küçükse ve büyüme eğilimi göstermiyorsa tedavi istemez. İleride büyüyeceği ve kanser veya yaraya yol açabileceği düşünülen mide polipleri endoskopi esnasında mideden çıkarılır.

Mide poliplerine midede hasara yol açan helikobakter pilori bakterisi de yol açabilmektedir. Helikobakter pilorinin mideden temizlenmesi için antibiyotik tedavisi uygulanır.

İLGİLİ YAZILAR:

Mide polipleri tekrarlar mı ?

Helikobakter pilori için karnabahar kürü

Mide ülseri bitkisel tedavi

Gastrite ne iyi gelir

Mide şişkinliği için hangi bölüme gidilir

Brokoli kürü nasıl yapılır

Bu yazı 3368 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ayşe Basılgan dedi ki:

    6 adet polip kür aldım. Memnun kalmadığım için iade etmek istedim. İade almadılar. Ürünler elimde kaldı. Dedikleri gibi kilo veremedim. Ürünü kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM