İbrahim Saraçoğlu Kürleri
İbrahim Saraçoğlu karın ağrısı ve ishal kürü
17 Aralık 2017
admin

İbrahim Saraçoğlu karın ağrısı ve ishal kürü

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu çocuğunda sürekli karın ağrısı ve ishal şikayetleri olan bir anneye bitkisel kür önerisi verdi. Geçmeyen ishal ve karın...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu çocuğunda sürekli karın ağrısı ve ishal şikayetleri olan bir anneye bitkisel kür önerisi verdi.
Geçmeyen ishal ve karın ağrısı şikayetleri olan kişiler süpürge otu tohumu kürü uygulamalıdırlar. Bir tatlı kaşığı süpürge otu tohumu havanda ezilir ve öğle yemeğinden önce bir bardak su ile yutulur.
Öğleden sonra da ebegümeci kürü uygulanmalıdır. Ebegümeci bitkisi Şubat-Mart aylarında bahçelerde, tarlalarda yeşeren bir bitkidir.
3-4 yaprak ebegümeci bir bardak suda 5-6 dakika kaynatılır ve suyu içilir. Süpürge otu tohumu ile ebegümeci kürleri aynı anda uygulanmaz. Öğleden önce süpürge otu tohumu yutulduktan sonra aradan en az 3 saat geçtikten sonra ebegümeci kürü uygulanmalıdır. Eğer ebegümeci mevsimi değilse kurutulmuşu da kullanılabilir.

Sürekli ishal yaşayan kişiler ilk bir hafta süpürge otu kürünü günde iki kez, sonraki haftalar günde bir kez uygulamalıdırlar.
Ebegümeci kürünün yerine zaman zaman limon melisa kürü de uygulanabilir.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©