İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Brokoli kürü nasıl yapılır ?
24 Şubat 2018
admin

Brokoli kürü nasıl yapılır ?

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Diyanet TV’deki programında helikobakter pilori için brokoli kürünün nasıl yapılacağını anlattı. Brokoli kürü nasıl yapılır ? 150-250 gram...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Diyanet TV’deki programında helikobakter pilori için brokoli kürünün nasıl yapılacağını anlattı.

Brokoli kürü nasıl yapılır ?

150-250 gram brokoli el ile parçalanarak kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya atılır. Kısık ateşte 5 dakika kaynatıp süzülür. Elde edilen su üçe bölünüp sabah, akşam ve öğle aç karnına içilir.

Haşlanmış brokoli ise salataya eklenerek yenir.

Brokoli 2000’li yıllarda mutfaklarımızda yaygınlaşmaya başlayan bir sebzedir. Lahana ailesinden olan brokoli Roma İmparatorluğu döneminde Anadoluda bulunan ve tüketilen bir bitkiydi. Ama tadı fazla sevilmediği için yakın geçmişe kadar unutuldu.

Brokoli üzerine Almanya’da, ABD’de ve Fransa’da araştırma enstitüler kuruldu. Buralarda yapılan çalışmalar brokolinin sağlığa faydaları keşfedildi.

Yediğimiz besinlerin hibrit olarak yetiştitilmesi nedeniyle hastalıklar artmaktadır. Teknoloji iyi bir nimet olmakla birlikte tercih edilmemesi gereken yönleri de vardır. Özü değiştirilen besinler sağlığımızı bozmaktadır.

Brokoli kürünün faydaları

  • Midede helikobakter pilori bakterisinin üremesini engeller ve bu bakteriyi yok eder. Bu bakteri midede enfeksiyonlara yol açarak gastrit ve ülser gibi hastalıklara yol açmaktadır.
  • Meme kanserinin bitkisel tedavisinde kullanılır.
  • Prostat kanserinin bitkisel tedavisinde kullanılır.
  • Fibrokist tedavisinde kullanılır.
  • İyi huylu prostat büyümesi için yılda iki kere brokoli kürü uygulanmalıdır.

Helikobakter pilori kimlerde daha fazla görülür

Mide sıvısı çok asitlidir. Bazik mideli kişilerin helikobakter pilori kapma ihtimalleri fazladır. Önemli olan bu mikrobu kapmamaktır. Kaptıktan sonra bu bakteri midede çoğalarak mide duvarında yaralara neden olur.

Bazı insanların genetik yapısı helikobakter piloriye karşı çok dirençlidir. Yılda birkaç kere kür uygulayarak ve doğal beslenerek bu bakteriden korunabilir.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlunun sağlık için uyguladığı kürler

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu daha sağlıklı olmak için maydanoz-limon kürü, lahana kürü, brokoli kürü, yulaf samanı kürü, adaçayı gargarası, tere kürü gibi kürleri zaman zaman uygulamaktadır.

Brokolinin diğer bir faydası

Brokoli kalsiyum açısından zengindir. Sütte de kalsiyum vardır ama vücut bunu pek alamaz. Brokolideki kalsiyum vücut tarafından alınabilir.

Brokoli kürü kaç gün uygulanır

Brokoli kürü bir ay boyunca her gün uygulanmalı ve yılda iki kere yapılmalıdır.

İLGİLİ YAZILAR:

Helikobakter pilori için karnabahar kürü

Mide ülseri bitkisel tedavi

Gastrite ne iyi gelir

Mide şişkinliği için hangi bölüme gidilir

Brokoli kürü nasıl yapılır

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©