İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Mide ülseri bitkisel tedavi
5 Ekim 2017
admin

Mide ülseri bitkisel tedavi

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu mide ülseri için aynı safa bitkisi ile kür uygulanmasını tavsiye etmektedir. Mide sinir, stres ve üzüntüden etkilenen organların...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu mide ülseri için aynı safa bitkisi ile kür uygulanmasını tavsiye etmektedir. Mide sinir, stres ve üzüntüden etkilenen organların başında gelmektedir.

Aynı safa kürü hazırlanışı:

1 bardak su kaynatılır ve içine bir tatlı kaşığı aynı safa bitkisinden eklenir. Kısık ateşte 5 dakika kaynatılır.

Soğumadan süzülür ve akşam yemeklerinden 2 saat sonra içilir. Bu kür bir ay boyunca her gün ara vermeden uygulanır.

Kürün tadı ağza hoş gelmese bile tatlandırmak için bal da dahil olmak üzere hiçbir tatlandırıcı gıda eklenmez. Kürün uygulanışı ilk bir hafta aç karna veya yemeklerden iki saat sonra olmak üzere günde iki kere, daha sonraki üç hafta ise sadece akşam yemeklerinden 2 saat sonra olmak üzere 1 aydır.

Rahatsızlıklar devam ederse bir hafta ara verip yeniden bir ay uygulanabilir. Fakat yıl boyu sürekli uygulanması uygun değildir.

Kür uygulanırken ülser ilaçları kullanılmaya devam edilir, tıbbi tedavi kesintiye uğratılmaz.
Gastrit, reflü, ülser hastaları ve midesinde helikobakter pylori bakterisi bulunanlara öneriler
Bu kişiler aynı safa kürü uygulamalı, buna ilave olarak sıvı u vitamini almalıdırlar. Ayrıca karnabahar ve brokoliyi düzenli olarak yemelidirler. (Haftada 3 kere)

Ülser ve gastriti olanlar acı biber, karabiber, pul biberden uzak durmalıdırlar. Helikobakter pylori tedavisi için 3 ay boyunca U vitamini alınmalı ve ham bal tüketilmelidir. Ham balın içerisinde tedaviye direnç kazanan bakterileri yok edici maddeler bulunmaktadır.

Şeker hastası olmayan gastrit ve ülser hastalarının yatmadan önce bir bardak taze sıkılmış havuç suyu içmeleri iyi olur. Havuç suyu mide iç yüzeyini kaplayarak mide asitlerinin yaraları tahriş etmelerine engel olur.

İLGİLİ YAZILAR:

Helikobakter pilori için karnabahar kürü

Mide ülseri bitkisel tedavi

Gastrite ne iyi gelir

Mide şişkinliği için hangi bölüme gidilir

Brokoli kürü nasıl yapılır

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©