İbrahim Saraçoğlu Kürleri
ibrahim saraçoğlu kolesterol nasıl düşürülür
5 Ekim 2017
admin

ibrahim saraçoğlu kolesterol nasıl düşürülür

Prof.Dr. ibrahim saraçoğlu kolesterol nasıl düşürülür merak edenler için avokado ile hazırlanan kür tarifi verdi. Avakado 1990’li yıllarda ülkemize girmiştir....

Prof.Dr. ibrahim saraçoğlu kolesterol nasıl düşürülür merak edenler için avokado ile hazırlanan kür tarifi verdi.

Avakado 1990’li yıllarda ülkemize girmiştir. Kanser hastalarına ve kemoterapi tedavisi gören hastalara avakado önerilmektedir. Kansızlığa iyi gelir ve güç verir.

D vitamini de içermektedir. Kabuğunu soyup cildinize sürerseniz bu vitamini alırsınız, cildiniz yararlanır. D vitamini eksikliği çeken hastalar avokadonun çekirdeğini çıkarıp ezilmiş sarımsakla birlikte tüketebilirler. Sarımsak ağız kokusu yapar endişesi olanlar avokadoyu pul biber veya limonla çeşnilendirip tüketebilirler.

Kolestrol yüksekliği için avakado kürü hazırlanışı:

1 adet avokadonun ince dış kabuğu soyulup çekirdeği çıkartılır. 1,5 yemek kaşığı limon suyu ilave edilir ve çatalla ezilir. Bir dilim ekmeğin üzerine sürülerek yenir. Buna 1-2 diş ezilmiş sarımsak da ilave edebilirsiniz.

Kolesterol yüksekliği için bu kür haftada üç kere ve bir ay boyunca uygulanır. Şikayetler devam ederse ara verip yeniden uygulanabilir.

Avokadonun yüzde ellisi oleik asittir. Avakadoda hiç kolestrol bulunmamaktadır. Çocuklarında yiyebileceği ve yemesi gereken bir meyvedir.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©

ilaç rehberi