Sedef hastalığı bitkisel tedavi

sedef ibrahim saraçoğlu
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu sedef hastalığı bitkisel tedavisi için çekirdekli siyah üzüm çekirdeği tüketilmesini öneriyor. Sedefin neden olduğu kaşıntılara siyah üzüm çekirdeğinin ezilmişi iyi gelmektedir.

Bir tatlı kaşığı kara üzüm çekirdeğini havanda ezip bir miktar yoğurtla karıştırarak öğlen ve akşamları tüketirseniz şikayetleriniz azalacaktır. Ürtiker kaşıntıları için de bunu uygulayabilirsiniz.

Sedef hastalığı, hastalıktan ziyade bir sendromdur. Bu hastalığa yol açan sebepleri ortadan kaldırırsanız sedef hastalığını önemli ölçüde tedavi edebilirsiniz.

İnsan derisi zamanla dökülür ve yenilenir. Sedef hastalığında dökülmeler daha fazladır. Sedef hastalığında bağırsak florasının düzgün çalışmaması da engel olur. Bağırsak florasındaki zararlı bakterilerin ürettiği toksinler deri dökülmelerine yol açar.

Deri dökülmelerini yavaşlatmak için bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar kullanılmaktadır. Sedef hastalığına anti kanserojen ilaçlar ve kortizon da verilir.

Bu ilaçların kuvvetli yan etkileri vardır. Kortizon psikolojiyi de olumsuz etkiler. Kortizon kullanan bayanlarda adet düzensizliği de görülebilir.

Sedef hastaları hastalıklara fazla yakalanmazlar. Çünkü bağışıklılarını sağlayan akyuvarları kuvvetlidir. Sedefin her insanda seyri farklıdır. Sedef hastaları gıda intoleransına ve beslenmelerine dikkat etmelidirler.

Sedef hastalığı için kürler

Sedef hastalığı için 15 gün siyah üzüm çekirdeği kürü uygulandıktan sonra diğer kürlere başlanır.

Lavanta kürü

Bir bardak su kaynatılır içine bir tatlı kaşığı lavanta eklenip 10 dakika kısık ateşte kaynatılır. 10 dakika dolunca süzülür. 1 ay müddetle günde iki defa (öğle ve akşam yemeklerinden 2 saat sonra) içilir.

Lavanta kürünü 1 ay uyguladıktan sonra 1 ay müddetle çörek otu tohumu kürü uygulanır.

Çörek otu kürü uygulanışı:

3 çay kaşığı çörekotu havanda ezilir ve yoğurda karıştırılarak yenir. Bir ay boyunca sabah ve akşam aç karnına yenir.
Çörek otu kürü uygulandığı ay bir de karabaş kürü uygulanır.

Karabaş kürü

1 bardak su kaynatılır ve içine 1 tatlı kaşığı karabaş otu eklenir. 7 dakika kaynatıp süzülür. Akşam yemeklerinden 2 saat sonra içilir. 1 ay boyunca her gün uygulanır.

Saçta sedef hastalığı için öneriler

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu saçta sedef hastalığı olan kişilerin yoğurt, siyah kuru üzüm çekirdeği, çörek otu, tüketmelerini ve karabaş çayı içmelerini önerdi.

Sabahları 2-3 çay kaşığı çörek otu (hazır öğütülmüşünü kullanmayınız) ezilir ve yutulur.

İLGİLİ YAZILAR:

Saç diplerindeki ağrı için kür

Karabaş otu çayı nasıl hazırlanır ?

Bu yazı 1803 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. ozge dedi ki:

    kollarim ve ayaklarimda basimda sedef var ve bir yerimde yara olusunda ilesmeye yakin sedefe donusuyor carek otu ve karabas otunu kullandim ama sonuc alamiyorum bana yardimci olurmusunuz

  2. Buse dedi ki:

    Merhabalar annemin eklem yerleri, ayak, el üstünde ve yer yer sırtında sedef yaraları var. Kuru haldeler, kabuk kabuk dökülüyor. Saçlarında daha da fazla katman katman kabuk oluyor. Birçok şeyi denedik ama sonuç alamadık, biraz sönüp sonra yeniden aynı şekilde atıyo. Bu konuda yardımcı olur musunuz? İyi günler diliyorum.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM