Sinir sıkışması bitkisel tedavi

sinir sıkışması ibrahim saraçoğlu
Paylaş
 

Sinir sıkışması bitkisel tedavi için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu kurutulmuş kiraz sapı ve ısırgan otunun karışımından elde edilen kürün uygulanmasını tavsiye etmektedir.

25-30 adet kurutulmuş kiraz sapı 1,5 bardak suda 3 dakika kaynatılır. 3. Dakikadan itibaren üzerine bir tutam ısırgan ilave edilir ve 3-4 dakika daha kaynatılır. Elde edilen su ikiye bölünerek yarısı sabah, yarısı da akşam içilir.

Kür için kullanılacak ısırganın yeşilken toplanması ve kurutulması gerekmektedir. Kiraz sapı 3 dakika kaynatıldığında suyun rengi hafif kırmızı olması gerekir. Bu kiraz saplarının raf ömrünün devam ettiğini gösterir. Yazları bahçelerden topladığı kirazların saplarını kurutabilirsiniz.

Bir ay boyunca sabah ve akşam uygulanır. Buna ilave olarak sinir sıkışması için ardıç yağı ile masaj yapılması gerekir.

Sinir sıkışması tedavisi nasıl yapılır

Sinir sıkışması median sinirlerinin bilek ihazsındaki “karpal tünel” isimli bağ dokusuncun altında sıkışmasıyla oluşur.

El bileğini sürekli bükmek zorunda olan kişilerde (klavye başında çok fazla zaman geçirenler örneğin) daha fazla görülmektedir. Hamilelikte ve emzirme dönemindeki bayanlarda da sinir sıkışması görülebilmektedir.

Diyabet, romatizma, tiroid hastalığı, obezite ve gut gibi sorunlara bağlı olarak da oluşur.
Sinir sıkışması elde güçsüzlük ve çabuk yorulma şeklinde şikayetlere yol açar. İlerleyen zamanda parmaklarda karıncalanma ve ağrılar olur.

Sinir sıkışması ağrı yapmaya başladığında doktor ağrı kesici ilaçlar verir. Şikayetler hastayı zorluyorsa kortizon tedavisi uygulanır. Kortizon sinir bölgesindeki şişlikleri azaltır.

Bunlar çare olmuyorsa cerrahi operasyon ile karpal tüneli açmak gerekir. Böylece sinirlerin etrafı gevşetilmiş olur. Ameliyat bazen tam çare olmayabilir.

Ellerde sinir sıkışması için kullanılacak yağlar

3 çay kaşığı çörekotu yağı ve 1 çay kaşığı acı elma yağı karıştırılır ve sabah akşam bu karışımla masaj yapılır. Ağrıları azaltacaktır.

Bu yazı 1865 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Güneş çakır dedi ki:

    Şeker hastasıyım sinir sıkışmam var hocam kesin geçermi

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM