İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Aşırı terleme bitkisel tedavi
28 Ağustos 2017
admin

Aşırı terleme bitkisel tedavi

Vücudumuzda bulunan 5 milyon terleme hücresi işlevlerini fazlasıyla yerine getirdiğinde aşırı terleme sorunları yaşanıyor.Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu aşırı terleme bitkisel tedavi için...

Vücudumuzda bulunan 5 milyon terleme hücresi işlevlerini fazlasıyla yerine getirdiğinde aşırı terleme sorunları yaşanıyor.Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu aşırı terleme bitkisel tedavi için kırkkilit bitkisi, testere dişli aslan pençesi bitkisi ve adaçayı ile yapılan kürleri öneriyor.

Aşırı terleme özellikle kalabalıkta kişiyi zor durumda bırakabiliyor. Bu sorunu bitkisel tedavi ile çözmek isteyenler kürleri ölçüsüne ve kullanım talimatına göre kullanmalıdırlar.

Aşırı terleme sıcak havalar nedeniyle de olabilir, menopoz dönemi nedeniyle de olabilir, hidrosel hastalığı nedeniyle de olabilir. Normal terleme toksinlerin atılmasına yardımcı olduğu için yararlıdır fakat terleme aşırı olursa bitkisel tedavi gerekir.

Aşırı terleme bitkisel tedavi için kür hazırlanışı

Kırkkilit bitkisi (orman kenarlarında yetişenlerden), testere dişli aslan pençesi bitkisi ve adaçayından birer tutam kaynamakta olan bir bardak suya atılır ve kısık ateşte 6 dakika kaynatılır. 6 dakika sonra ılımasını beklemeden süzülür.

Hazırlanan su akşam yemeklerini yedikten 2 saat geçince içilir. Her gün taze olarak hazırlanır ve bir ay uygulanır.
Aşırı terlemelerin sebeplerinden birisi hormon düzensizliğidir. Hormon düzensizliğine testere dişli aslan pençesi iyi gelir.

Aşırı terleme bakterilerin ürettiği proteinler nedeniyle de olur. Kırkkilit bitkisinin içerisinde silikatlar vardır. Silikatlar su tutar ve terlemeyi önler.

Aniden aşırı terleme neden olur

Aşırı terlemenin sebebi şunlar da olabilir;

 • Stresi böbrek bezlerini uyarması
 • Tansiyonun düşmesi
 • Şekerin düşmesi
 • Aşırı kanama (mide veya bağırsaklarda iç kanama)
 • Kalp krizi geçirmek
 • Sıcak çarpması
 • Enfeksiyon hastalıkları
 • Fenilketonüri hastalığı
 • Akrodini hastalığı

Bir adet yorum var.

 1. Tayyip Yuvalı dedi ki:

  1975 doğumluyum, 72 kilo 174 cm. 1 yıldır kol altında ıslanacak şekilde terliyorum. Daha önce hiç böyle sorunla karşılaşmadım. Nedenini merak ediyorum, bu konuda bana birşey söyleyebilecek misiniz?

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©