İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Prostat iltihabı bitkisel tedavi
28 Ağustos 2017
admin

Prostat iltihabı bitkisel tedavi

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu guatr veya tiroid problemi olanların prostat iltihabı bitkisel tedavisi için brokoli kürünü uygulayamayacağını söyledi. Guatr veya başka...

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu guatr veya tiroid problemi olanların prostat iltihabı bitkisel tedavisi için brokoli kürünü uygulayamayacağını söyledi.

Guatr veya başka tiroid sorunlarını çekenler iyi huylu prostat büyümesinde yakı otu, prostat iltihabı (prostatit) şikayetinde ise karabaş ile melisa bitkileri ile elde edilen kürleri uygulamalıdırlar.

Prostat iltihabı bitkisel tedavi için kür hazırlanışı

Melisa ve karabaş bitkilerinden yarımşar tutam bir bardak suda beş dakika kaynatılır, ılıdıktan sonra süzüp suyu içilir. İlk bir hafta günde iki kez uygulanır.

Karabaş çayı sinirsel uykusuzluk, deri hastalıkları ve kapanmayan yaraların bitkisel tedavisinde de kullanılmaktadır. Kapanmayan yaralar için karabaş çayı dıştan pansuman yapılır.

Prostatit nedir

Prostat dokusunun ve etrafındaki dokunun iltihaplanması hastalığıdır. Değişik birkaç türü olan prostatitin bazı türleri çok inatçıdır ve tedavisi uzun sürmektedir.

Prostatit ağrı yapar. Genel olarak akut ve kronik şeklinde iki hali vardır. Akut prostatit bakteriyel enfeksiyon sonucu oluşur ve doktor kolayca teşhis koyabilir. Hastada belin altındaki ağrıya üşüme, titreme ve yüksek ateş şikayetleri görülebilir.

Kronik prostatit ise prostatit hastalığının sık sık tekrarlaması ile oluşur. Hastalar sık sık idrara çıkmak zorunda kalırlar ve idrarlarını sancı çekerek yaparlar.İdrar kokulu ve koyu renklidir.

4 adet yorum var.

 1. Fethiye donmez dedi ki:

  Sevgili ibrahim bey benim kızım diz kapandan rahatsız eklem arısı dedi dr bana fransada yaşıyorum kızım 1 senedir nerdeyse ilaç kullanmıyordu dizi yine şişti kizim 10 yasinda sizden rdv alim tourisme istiyorum Lutgen benimle irtibat kurarmisiniz français yasiyorum birde bitlis ilaçlardan denemek istiyorum tesekkurler

 2. Emilia Asenova dedi ki:

  Ocam bu seten ihtiyacimis bu seten ani televiziyonda reklami oluyo ŞEYH İ ŞİRA

 3. Yakup dedi ki:

  Prostatit için bol su içmenin faydası var mı acaba. Sorun Cevaplayalım demişsiniz inşallah cevaplandırsınız

  • admin dedi ki:

   Suyu normal düzeyde içiniz, ağır kaldırmayınız, acı baharattan kaçınınız, üşütmemeye çalışınız, fazla kahve içmeyiniz.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©