Prostat iltihabı bitkisel tedavi

prostatit ibrahim saraçoğlu
Paylaş
 

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu guatr veya tiroid problemi olanların prostat iltihabı bitkisel tedavisi için brokoli kürünü uygulayamayacağını söyledi.

Guatr veya başka tiroid sorunlarını çekenler iyi huylu prostat büyümesinde yakı otu, prostat iltihabı (prostatit) şikayetinde ise karabaş ile melisa bitkileri ile elde edilen kürleri uygulamalıdırlar.

Prostat iltihabı bitkisel tedavi için kür hazırlanışı

Melisa ve karabaş bitkilerinden yarımşar tutam bir bardak suda beş dakika kaynatılır, ılıdıktan sonra süzüp suyu içilir. İlk bir hafta günde iki kez uygulanır.

Karabaş çayı sinirsel uykusuzluk, deri hastalıkları ve kapanmayan yaraların bitkisel tedavisinde de kullanılmaktadır. Kapanmayan yaralar için karabaş çayı dıştan pansuman yapılır.

Prostatit nedir

Prostat dokusunun ve etrafındaki dokunun iltihaplanması hastalığıdır. Değişik birkaç türü olan prostatitin bazı türleri çok inatçıdır ve tedavisi uzun sürmektedir.

Prostatit ağrı yapar. Genel olarak akut ve kronik şeklinde iki hali vardır. Akut prostatit bakteriyel enfeksiyon sonucu oluşur ve doktor kolayca teşhis koyabilir. Hastada belin altındaki ağrıya üşüme, titreme ve yüksek ateş şikayetleri görülebilir.

Kronik prostatit ise prostatit hastalığının sık sık tekrarlaması ile oluşur. Hastalar sık sık idrara çıkmak zorunda kalırlar ve idrarlarını sancı çekerek yaparlar.İdrar kokulu ve koyu renklidir.

Bu yazı 1184 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Fethiye donmez dedi ki:

    Sevgili ibrahim bey benim kızım diz kapandan rahatsız eklem arısı dedi dr bana fransada yaşıyorum kızım 1 senedir nerdeyse ilaç kullanmıyordu dizi yine şişti kizim 10 yasinda sizden rdv alim tourisme istiyorum Lutgen benimle irtibat kurarmisiniz français yasiyorum birde bitlis ilaçlardan denemek istiyorum tesekkurler

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR