Karın sancısına ne iyi gelir ibrahim Saraçoğlu

karın ağrısı
Paylaş
 

Karın sancısına ne iyi gelir ibrahim Saraçoğlu açıkladı. Sabahları mide bulantısı ile uyanan kişiler bir tatlı kaşığı kurutulmuş dağ kekikiğini birkaç yudum su ile yutmalılar.

Karında sebebi bilinmeyen bir ağrı olduğunda ise yaban kekiği çayı içilmelidir. Bir bardak su kaynatılıp içine bir tutam yaban kekiği atılır ve birkaç dakika kaynatılır.

Karın ağrıları düzenli olarak geliyorsa veya yaban kekiği kürü uygulamayla geçmiyorsa doktora gidilmelidir.

Karın sancısı neden olabilir

Karın sancısının nerede olduğu, hastalığın teşhisinde önem taşır. Karın içerisinde oldukça fazla organ vardır ve sancının hangisinden kaynaklandığını tespit edebilmek için sancının ne şekilde bir ağrı olduğu ve tam olarak nerede olduğu bilinmelidir.

Noktasal değil de göbek hizasındaki karın bölgesinde genel bir sancı var ise şişkinlik, hazımsızlık kaynaklı olabilir. Ciddi bir sancı var ise bağırsak tıkanması da olabilir.

Karındaki sancı çok şiddetli ise mide kanaması veya apandist kaynaklı olabilir.
Bunların haricinde idrar yolları iltihabı, adet ağrıları, yumurtalık kistleri, sistit gibi hastalıklar nedeniyle karında sancı oluşabilir.

Bu yazı 1750 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ahmet Ataseven dedi ki:

    Hocam öncelikle Allah razı olsun diyorum.
    Seçim sabahı üşütmeden mütevellit müthiş bir karın şişkinliği ve ardından da bir o kadar müthiş bir sancı meydana geldi. Önce nane kaynattım ve içine biraz da limon sıkarak içtim. Amiyane tabirle, bana mısın demedi. Kıvranarak google’a “karın sancısı saraçoğlu” yazdım. Videodan sizin “kekik kürünüz”ü dinledim ve koşa koşa mutfağa gidip hemen kekik kaynatıp yudum yudum içtim. Bu kadar mı olur Allahaşkına ya! Daha kupadaki kekik bitmeye yüz tutmuştu ki o karın sancısı -Allah’a şükürler, size de teşekkürler olsun- gidiverdi. Benimkine benzer karın sancısı çekenler üşenmeyip hemen bu kürü uygulasınlar. Kısa zamanda çok etkili ya da şifalı olduğunu görecekler . Allah’a emanet olun. Sizlere duacıyız.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Mobil Sürüme Geç