Pankreatit bitkisel tedavi

ibrahim saraçoğlu pankreas iltihabı tedavisi
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu pankreatit bitkisel tedavi hakkında bilgiler verdi.
Safra kesesi taş veya başka bir sebeple tıkanırsa pankreatite neden olur. Bu dayanılmaz derecede bir ağrıya neden olur. Panktreatit tedavisi zordur. Sindirim enzimlerinin üretimi ve dağılımında kaos yaşanır.

Pankreas lipaz, amilaz, proteaz gibi sindirim enzimlerini üretmektedir. Yağlar, proteinler ve karbonhidratlar bu enzimler sayesinde parçalanmaktadır. Pankreas iltihaplandığında bu enzimlerin üretilmesi sekteye uğrar. Bu da çok şiddetli sindirim bozukluklarına neden olur. Asit baz dengesi de bozulur.

Pankreatit bitkisel tedavi

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu pankreatit bitkisel tedavi için ceviz kürü uygulanmasını tavsiye etmektedir. Bir su bardağı miktarı su kaynatılır ve içine dört veya beş adet ceviz atılır. Cevizler beş dakika haşlanınca ocağın altı kapanır. Haşlanmış ceviz suyu aç karnına (veya yemekten iki saat sonra) içilir. Her gün bir defa olmak üzere bir ay kesinti olmaksızın bu kür uygulanır.

Eğer kırılmış ceviz satın alacaksanız önce koklayıp aflatoksinli olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Anadoluda yetişen ceviz türleri ithal cevizlere göre ülkemiz insanları için daha faydalıdır.

Panktreatit hastalarının doktor kontrolünün dışına çıkmamaları gerekir. İbrahim Saraçoğlu pankreas iltihabı tedavisi için önerdiği ceviz kürü tıbbi tedaviye ek olarak uygulanmalıdır.

Kür ne zaman etki eder ?

Cevizin içerisinde bulunan bir takım etken maddeler henüz ağızda iken beyne mesaj gönderirler. Yani bu kür henüz ilk yudum alınınca bile etki etmeye başlar.

Bu yazı 1143 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM