Kuyruk sokumu iltihabı bitkisel tedavi

ibrahim saraçoğlu kürleri
Paylaş
 

Kuyruk sokumu iltihabı bitkisel tedavi ile geçebilmektedir. Ameliyatsız tedavi için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği ısırgan kürünü uygulayabilirsiniz.

Isırgan otu kürü hazırlanışı:

3 yemek kaşığı ısırgan otu az miktarda suda 5 dakika haşlanır ve lapa haline getirilir. Ilıyınca lapayı ince tülbente sararak 15 dakika boyunca iltihabın üzerine konur. Yara kapanana dek haftada 2-3 kere uygulanır.

Hasta yatağa naylon sererek (tülbentten sızan sıvı yatağa bulaşmasın diye) sırt üst uzanır. Tam kuyruk sokumu bölgesine tülbente sarılan ılık lapa yerleştirilir ve kımıldatmadan 15-20 dakika bekletilir.

Kuyruk sokumu iltihabı ameliyatla da tedavi edilmektedir. Fakat ameliyattan birkaç ay sonra nüksetme durumu olabilir.

Isırgan otunun içerisindeki formik asit deriyi inceltir ve iltihabın dışarı akmasını sağlar. İltihaplı bölgede önce toplu iğne başı kadar delik oluşur, daha sonra bu delik genişler. İçeride iltihaba neden olan kıl bulunur. Bir cımbız ateşte ısıtılarak mikrobu kırılır daha sonra bu delikten sokularak kıl çekilir.

Bu yazı 1549 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Süleyman Karagöz dedi ki:

    Safra kesesi yolunda 12mm çapında taş var, karnımda şişlik oluyor, ayrıca kabızlık ve hzımsızlık yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM