İbrahim Saraçoğlu Kürleri
İltihaplı eklem romatizması bitkisel tedavi
20 Ağustos 2017
admin

İltihaplı eklem romatizması bitkisel tedavi

İnsanların genetik yapılarında bazı hastalıklar programlıdır. Bunların ortaya çıkmaması için bitkisel kürler uygulanmalıdır. İltihaplı eklem romatizması için mısır püskülü kürü...

İnsanların genetik yapılarında bazı hastalıklar programlıdır. Bunların ortaya çıkmaması için bitkisel kürler uygulanmalıdır. İltihaplı eklem romatizması için mısır püskülü kürü veya kurutulmuş kiraz sapı kürü uygulanmalıdır. Kurutulmuş kiraz sapı ile ısırgan otu birlikte kaynatılmalıdır.

Bunlara ilave olarak akşamları da karabaş çayı içilir. Ağrılara karşı ve sedimentasyonun düşürülmesinde bu kürler etkili olacaktır.

Romatizma nasıl geçer ?

Romatizmanın belirtileri kas ve iskelet sisteminde ağrı, hareket kısıtlaması ve şişlik şeklindedir. Romatizmanın 200 den fazla çeşidi mevcut olup bunlardan birisi de iltihaplı eklem romatizmasıdır.

Romatizma eklemlerin yaşlanması sonucu oluştuğu için ilerlemesini durduran tıbbi bir tedavi bulunmamaktadır. Ağrıların giderilmesi için antiromatizmal ve ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Kaplıcalarda yapılan tedaviler ve fizik tedaviler ağrıları hafifletse de hastalığı tamamen tedavi edemez.

İltihaplı eklem romatizması yaşayan hastaların düzenli egzersiz yaparak eklem çevresindeki kas gruplarını güçlü ve zinde tutmaları ekleme binen yükü azaltacağından daha konforlu bir hayat sunar.

Eğer iltihaplı eklem romatizması eklem yüzeyini fazlaca bozmuş ise ve ciddi ağrılar var ise zarar görmüş eklem yüzeyi ameliyatla metal bir yüzeyle değiştirilmesi gerekebilir. Bu eklem protezi ameliyatları ile veya atroskopik ameliyatlar ile yapılır.

İLGİLİ YAZILAR:

Yumuşak doku romatizması bitkisel tedavisi

Dizdeki sıvı kaybına bitkisel çözüm

Kilolu şeker hastalarında diz ağrılarına iyi gelen bitki çayı

Bir adet yorum var.

  1. Meltem dedi ki:

    Hocam iltihaplı eklem romatizması kürümüzü 6 yaşında çocuğuma uygulamamda bi sakınca varmı

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©