İbrahim Saraçoğlu Kürleri
İbrahim saraçoğlu iltihaplı romatizma kürü tarifi
16 Ekim 2017
admin

İbrahim saraçoğlu iltihaplı romatizma kürü tarifi

Prof.Dr. ibrahim saraçoğlu iltihaplı romatizma kürü tarifi verdi. Romatizma ilaçları kuvvetli yan etkileri nedeniyle uzun süreli kullanımlarda organ hasarlarına neden...

Prof.Dr. ibrahim saraçoğlu iltihaplı romatizma kürü tarifi verdi. Romatizma ilaçları kuvvetli yan etkileri nedeniyle uzun süreli kullanımlarda organ hasarlarına neden olmaktadır.

Genç yaşta iltihaplı romatizmaya yakalananlarda romatizma ilaçları kısırlık etkisi yapmaktadır. Bunun yerine kiraz sapı ve ısırgan otu ile hazırlanan kür uygulanabilir.

Kiraz sapı-ısırgan kürü

25-30 adet kurutulmuş kiraz sapı 1,5 bardak suda 3-4 dakika kaynatılır. Daha sonra üzerine 5-6 gram ağırlıkta ısırgan eklenir ve 3-4 dakika daha kaynatılır. Ilıyınca suyu içilir.

İlk bir hafta sabah ve akşam yemeklerden önce hazırlanıp içilir. Akşam yatmadan önce de karabaş çayı içilir.

İkinci hafta kiraz sapı kürü günde bir kere uygulanır. Kiraz sapını bulamayanlar mısır püskülü de kullanılabilir. Bu bitki güçlü bir diüretiktir. Bu kür ağrıları azaltır, inflamasyonları azaltır.

İltihaplı romatizma nedir

Romatizma eklemleri tutan ve ağrılı bir hastalıktır. İltihaplı romatizma ise iç organları da etkileyebilen ve çok sancılı olan bir romatizma çeşididir.

Bağışıklık sistemindeki aksaklıklar iltihaplı romatizmanın oluşmasında ana unsurlardır. Genellikle kronik seyreden bu hastalık sadece yaşlılarda değil her yaş grubunda görülür.

İLGİLİ YAZILAR:

İltihaplı eklem romatizması bitkisel tedavi

Yumuşak doku romatizması bitkisel tedavisi

Dizdeki sıvı kaybına bitkisel çözüm

Kilolu şeker hastalarında diz ağrılarına iyi gelen bitki çayı

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©