Bel fıtığı bitkisel tedavi

ibrahim saraçoğlu susam yağı
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bel fıtığı bitkisel tedavisinde kırkkilit bitkisini tavsiye etmektedir. Boyun fıtığında ise susam yağı kullanılmalıdır. Susam yağı bel fıtığı için de etkilidir. Susam yağı acı elma yapı (ada çayı yağı) ile karıştırılarak uygulanır.

Bir çay kaşığı ada çayı yağı, bir tatlı kaşığı susam yağı ile karıştırılır ve ağrıyan bölgeye masaj yapılır.

Kırkkilit (at kuyruğu) kürü hazırlanışı ve uygulanışı

1-1,5 tutam (8-9 gram) kırkkilit otu kaynayan bir bardak suya atılır ve 5 dakika kaynatılır. Ilıyınca su bir kaseye konur. Parmaklar bu suya batırılarak ense kökünden kuyruk sokumuna kadar 15-16 kez sürülür. Bu esnada oda sıcaklığı 24 dereceden düşük olmamalıdır.

Bir gün kırk kilit suyu ile diğer gün ardıç yağı ile ense kökünden kuyruk sokumuna kadar hafifçe masaj yapılarak 1 ay devam edilir.


Bel fıtığı için yapılabilecek egzersizler

Bel fıtığı önlem alınmadığında sürekli ilerleyen bir hastalıktır. Çoğu durumda ameliyat da çare değildir. Bel fıtığı başlangıç aşamasında olan kişiler bitkisel tedavi, egzersiz ve masaj ile hastalığın daha kötü seyretmesini engelleyebilirler.

Bel fıtığı egzersizleri kolay uygulanabilen ama sebat gerektiren egzersizlerdir. Ayrıca hastanın ideal kilosuna gelmesi ve günlük yaşamdaki hareketlerine de dikkat etmesi gerekir. Bilmeden yapılan ters bir hareket aylardır, yıllardır uyuyan hastalığı kolaylıkla tetikleyebilir.

Bel fıtığı ameliyatı son çare olarak tercih edilir. Hasta ameliyattan sonraki hayatına çok dikkat etmelidir. Çünkü bel fıtığı tekrarlayıcı rahatsızlıklardandır.

İLGİLİ YAZILAR:

Boyun fıtığı bitkisel tedavi

Bel fıtığı bitkisel tedavi

Anevrizma, bel fıtığı ve boyun fıtığı için kürler

Boyun fıtığı için bitkisel kür

Bu yazı 3220 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. şenay gümele çakır dedi ki:

    hocam bende romatoit artrit iltahaplı eklem romatizmam var crp.34.14 ccp.289 çok agrım oluyor kortizon haplarını ve ignelerini kullanıyorum bana kür önerirmisiniz

  2. emine dedi ki:

    bel fitiim var kuyruk sokumua yakin bitane var oda sag bacagima sinir siyatik agri yapiyo belden bi sorun yok ama bacagim ayak bilegim kopuyo ne yapmayilim ilac kullaniyrm hic fayda etmiyo ameliyatda istemiyorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM