Anevrizma, bel fıtığı ve boyun fıtığı için kürler

boyun fıtığı bitkisel tedavi
Paylaş
 

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu Diyanet TV’deki programında anevrizma, bel fıtığı ve boyun fıtığı sorunları yaşayan hastalar için bitkisel tedavi önerileri verdi.

Anevrizma için karabaş kürü

Anevrizma bir damarın dışarı doğru çıkıntı yapmasıdır. Karabaş bitkisinin bu hastalığa olumlu etkisi oldukça fazladır. Anevrizma için 15 gün karabaş kürü uygulanır, 15 gün ara verip yeniden 15 gün uygulanır.

Bel fıtığı için kırk kilit kürü

Bel fıtığı için kırk kilit bitkisi ile hazırlanan kür uygulanır.
1 bardak su kaynayınca kurutulmuş iki tutam kırk kilit bitkisi eklenir. 5 dakika kaynatılır ve ılımaya bırakılır. Ilıyınca süzülür ve bir kaseye konur.

Bel fıtığı bitkisel tedavi

Hasta beli yukarı gelecek şekilde uzanır. Ortamın sıcak olması gerekir. Kasedeki suya parmaklar daldırılarak ense kökünden kuyruk sokumuna dek omurga üzerinde gezdirilir.

Hafif bastırarak 10-15 kere bu şekilde uygulanır. Ertesi gün ardıç yağı uygulanır. Üçüncü gün yine kırk kilit bitkisi kürü uygulanır.

boyun fıtığı bitkisel tedavi

 

Boyun fıtığı için susam yağı, acı elma yağı kürü

Kırk kilit kürü boyun bölgesindeki düzleşme ve boyun fıtığı için yüzde kırk oranında etkilidir. Kırk kilit kürüne ilave olarak ayrıca 1 yemek kaşığı susam yağı, 2 çay kaşığı acı elma yağı karıştırıp masaj yapılır.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Boyun fıtığı bitkisel tedavi

Bel fıtığı bitkisel tedavi

Anevrizma, bel fıtığı ve boyun fıtığı için kürler

Boyun fıtığı için bitkisel kür

Bu yazı 2363 kere okundu.
 • Site Yorum

4 adet yorum var.

 1. CENGİZ Tanc dedi ki:

  Sayın Saracoğlu senelerdir belimin ağrısı kalcama vuruyor bazen belkide oluyorum yürüyemiyorum sanki kemiklerinin üstünde yürüyorum öyle acı çekiyorum ilaç fizyoterapi hiç etki etmedi röntgeninden emarina çektirdim doktorlar hiçbirşey yok dediler derdimin dermanı nedir acaba saygılarımla

 2. emine dedi ki:

  merhabalar bende bitane bel fitigi var kuruk sokumuna yakin oda sag bacagima sinir skismasi yapiyo ilac kullaniyorum ama faydasi yok bitki olarak nekullansam iyi gelir

 3. arzu dedi ki:

  Omurilik daralması için kür var mı
  Kırkkilit kürü omurilik daralması için de kullanılır mı

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM